Zaměřeno na pojistky: jak nejlépe chránit vlastní bydlení?

Ani vy si nezasloužíte žít v neustálém strachu o vlastní majetek. Současně platí, že jen vy se ze strachu můžete vymanit. Uděláte to jedině tak, že si dobře pojistíte vlastní dům, byt nebo chatu. Vybírat můžete dokonce z 3 variant a jedné inovace. Nespěchejte, přečtěte si tento článek, ať znáte rozdíly a dobře se rozhodnete.

Nemovitosti nově i pro chataře

Silný vítr, mráz, vandalové, zloději, pád stromu, sesuv půdy a řada dalších událostí může během chvilky poničit váš dům. Peníze na opravu dostanete jen v případě, že máte sjednáno pojištění nemovitosti. U něj existoval donedávna jeden velký problém – i když tato pojistka chrání nemovitost jako takovou, bylo možné ji sjednat jen pro trvale (více než 270 dní v roce) obývané objekty. Chaty, které se často stávají terčem vandalů a jsou často poškozovány právě přírodními živly, pojistit nebylo možné. Změnu přinesla pojišťovna Ergo, která uvedla na trh pojistku Bezpečný domov PLUS. Právě tu sjednáte i pro rekreační objekty jako ochranu nemovitosti.

Myslete na movitosti i na sebe

I u vás doma je nábytek, plno spotřebičů a třeba i cennosti a peníze. Proti jejich poškození se braňte samozřejmě řádným zabezpečením domu a také sjednáním vhodného pojištění. Hodí se pojištění domácnosti. Když máte rádi komplexnost, volte rozhodně majetkové pojištění, protože to pokrývá škody na nemovitosti i movitých věcech. Nezapomínejte ani na to, že vy sami se snadno můžete stát viníkem škody. Pro tento případ se vyplatí mít pojištění odpovědnosti, které se vztahuje na škody, které způsobíte druhé osobě na zdraví nebo na majetku. Více se o jeho fungování dozvíte tady.

Porovnávejte a šetřete čas

Než uzavřete smlouvu, udělejte si porovnání nabídek. Uděláte to snadno pomocí online srovnávačů. Vyplatí se také kontaktovat vybrané pojišťovny a nechat si udělat konkrétní nabídku. Abyste ušetřili čas i peníze, zařiďte si pojištění domácnosti online. Zabere to několik minut a stačí znát velikost obytné plochy v m2.

Napsat komentář