Lyžování ve Slovinsku spojuje sportovní zážitek se zábavou

Zima už se dotýká vrcholků hor, a ačkoli teplota ještě stálé kolísá lehce nad nulou, zimní střediska a sjezdovky už se připravují na první mínusové teploty, kdy začne být sníh připraven pro lyžaře. Už máte naplánovanou zimní dovolenou? Nebo se ještě stále rozhodujete, kde strávíte zimní prázdniny? Pokud toužíte nejen po pohodové lyžovačce, ale chcete si dovolenou s přáteli patřičně užít a pobavit se, pak vyrazte směr Slovinsko.

Nízké ceny, kvalitní gastronomie a sjezdovky pro všechny typy lyžařů

Ke správné dovolené patří i zábava. Nejznámější lyžařské letovisko Krajnska Gora je plná skvělých hotelů, wellness, barů, kasin a samozřejmě kvalitních sjezdovek. Místní klima zajišťuje množství sněhu a celkově dobré podmínky pro lyžování. Téměř z centra dění se dostanete ke všem sjezdovkám. Na výběr máte z lehčích i těžších úseků včetně slalomů. Ve své podstatě Krajnska Gora lyžování připomíná náš Špindlerův Mlýn. Jen je nějak víc čisté a upravené.

Jediné, co lze lyžování ve Slovinsku vytknout, je nízká nadmořská výška kopců, kvůli které místo postrádá panoramatický výhled a vše je tak spíš usazené v lese. Je to však malý nedostatek, který vyrovnává rychlá modernizace lanovek a dokonalé upravené sjezdovky. Pohoří Pohorje uspokojí i náročnější lyžaře, místní turistické centrum v Rogle je o něco méně rušné, a tak je vhodné pro skutečné a zapálené sportovce. Koneckonců právě zde se každoročně odehrává soutěž organizace FIS. Z Krajnske Gory je cítit lyžařská historie a tradice, která vás prostě dostane.

Hitem letošní sezóny jsou i ve Slovinsku aprés-ski

Lyžovačka – Gora není pozadu ani v technickém vývoji, ani v zábavě. Takže i zde najdete bary zvané aprés-ski. V čem je zvláštnost těchto barů těšících se velké oblibě? Po zimních radovánkách a skvělém lyžování vám poskytnou jedinečnou příležitost dát si něco dobrého, uvolnit se a protancovat celou noc. Svou dovolenou si můžete užít plnými doušky. Slovinsko – lyžovačka má pro své návštěvníky ještě jeden skvělý bonus – děti do šesti let lyžují zcela zdarma.

Napsat komentář