Zajištění jeřábu na stavbu a jeho revize

Máte-li stavební firmu, bezesporu čas od času potřebujete mít k dispozici manipulační techniku v podobě jeřábů. Ty se dají sehnat v mnoha verzích. Nákup vlastního jeřábu je poměrně nákladnou záležitostí, tudíž je dobré vědět, na koho se obrátit, pakliže si jeřábovou techniku chcete jen pronajmout.

Revize jeřábu před započetím prací

Před tím, než se jeřáb může pustit do práce, je zapotřebí provést kontrolu jeho stavu. Revize jeřábů je tudíž důležitým bodem, který vyžadují příslušné právní předpisy a normy. Jde totiž nejen o samotný stav techniky, ale rovněž o bezpečnost na pracovišti. Jedině důkladná revize jeřábu zajistí, že se na stavbě při jeho používání nic nepokazí a nedojde k újmám na zdraví.

Prodejce a pronajímatel minijeřábů a velké manipulační techniky

Prodejem, pronájem, revizemi a servisem jeřábů se v tuzemsku zabývá společnost Uplifter. Tato firma patří k předním dodavatelům jeřábové techniky různých velikostí, přičemž se jedná o výhradního dovozce minijeřábů japonského výrobce MEADE.

Minijeřáby jsou zvláštní kategorií. Jsou ideální na drobnější stavby, nejmenší z nich totiž například dokážou projet klasickými dveřmi, což je oproti běžné jeřábové technice dosti zvýhodňuje. Ocenit lze u nich také poměrně solidní nosnost, jež se pohybuje od jedné do osmi tun. Háky přitom mohou dosahovat až do výše několika metrů, takže s nimi hravě dosáhnete do vyšší pater realizovaných objektů. Pakliže už jsou nedostačující, lze si pořídit (nebo pronajmout) robustnější mobilní jeřáby, potažmo teleskopické manipulátory, s nimiž lze bez potíží zdvihat do velkých výšek mimořádně objemné a těžké předměty.

Při používání jeřábů rozhodně nezapomínejte na servis a údržbu. Opět je nejlepší volbou obrátit se na zkušené specialisty, a to třeba ze zmíněné společnosti Uplifter, o níž se dozvíte detailní informace na jejích webových stránkách uplifter.cz.