I školy potřebují spolehlivé zabezpečení

V posledních několika letech se stala celá řada útoků na žáky a také učitele, a to nejen v zahraničí, ale i u nás. Právě z daného důvodu by měly všechny školy, ať už se jedná o mateřské, základní, střední, nebo vysoké, disponovat bezpečnostními prvky. V následujících řádcích vám představíme moderní řešení, která jsou v současné době dostupná.

Pro zabezpečení školy je v první řadě důležité nastavit si návštěvní řád, k čemuž se používají programy, v nichž jsou evidované plánované návštěvy. Kontrola vstupujících osob je tak důkladnější. Pro takové účely se používá docházkový a přístupový systém, dále by neměl chybět systém kamerový a zabezpečovací.

Docházkové a přístupové systémy jsou alfou a omegou

Systémy si nastavíte podle toho, jak potřebujete. Co škola, to specifické požadavky, čemuž se docházkové a přístupové systémy dokážou přizpůsobit. Primárním úkolem těchto zařízení je spravovat a umožňovat vstup do budovy pouze povoleným osobám. Pokud se obrátíte v této oblasti na společnost Novatec, rozhodně nešlápnete vedle. Odborník na zabezpečení vám totiž dokáže jednotlivé bezpečnostní systémy dokonale propojit.

Kamerový systém i zabezpečení Ajax

Přítomnost kamer není ve školských zařízeních nic neobvyklého, ba naopak je na kamerový systém kladen stále větší důraz. Novatec instaluje kamery od značky HIKVISION, které se vyznačují vysokou kvalitou a výbornými parametry. Stejně tak je velice žádaný zabezpečovací systém Ajax, což je bezdrátové řešení, s nímž chráníte objekt před vloupáním, požárem, zaplavením, intoxikací oxidem uhelnatým a podobně.

Novatec si zakládá na jednoduchém ovládání, a tak se systémy se naučí pracovat i naprostý laik. Ovládání je intuitivní. Tak neváhejte a nenechávejte nic na náhodě. Bezpečnost žáků a učitelů je na prvním místě.