Nezapomenutelnou dovolenou zažijete i na Jižní Moravě

Bojíte se letos dovolené v zahraničí? Tak ji stravte v Čechách. Třeba na Jižní Moravě!
Dovolenou v tuzemsku před tou zahraničí letos dle průzkumů upřednostní mnohem více Čechů, než tomu bylo před vypuknutím koronavirové pandemie. Ani se jim nelze divit. Pobyt u moře je sice zdravý. Veškerá omezení, která na cestovatele v zahraničí čekají, jsou však přeci jen omezující. To provozovatelé jihomoravských penzionů tak přísní na své klienty nejsou. Negativní test na koronavirus ale vyžadovat zřejmě budou. Tím to ale skončí. A něco jiného začne. Klid, pohoda a zážitky, které k létu neodmyslitelně patří.

Vinice, zámky, jeskyně i kopce

Moravané jsou pověstní svou pohostinností a vinnými sklípky, v nichž víno teče proudem. Jižní Morava je pak typická svými vinicemi, honosnými zámky, krasovými jeskyněmi i kopci, jejichž vrcholy poskytují ty nejlepší výlety do okolí. A kam se vydat? Co třeba do Moravského krasu, Bílých Karpat, na Slovácko či do Moravskoslezských Beskyd? Krásně ale je i na Pálavě. V Mikulově, Dolních Věstonicích, nebo v malebném Pavlově.

Vyrazte do Pavlova

Tato malebná obec se zajímavou historií a dlouholetou tradicí ve výrobě špičkových vín místními vinaři leží na úpatí Pavlovských vrchů pod zříceninami hradu Děvičky. A v jejím srdci najdete kouzelný penzion Florián (https://www.pensionflorian.cz/). S pěti útulně zařízenými pokoji s vlastním sociálním zařízením a postelemi s kvalitními zdravotními matracemi, na nich je hluboký spánek přímo zaručen.

Levná, a přitom kvalitní dovolená

V penzionu se však také dobře najíte. Třeba v tamní restauraci. Nebo si budete moci něco dobrého ugrilovat na venkovním grilu. Dobrou zprávou máme i pro majitele domácích mazlíčků. Kvůli nim nemusí otravovat sousedy, aby jim je ohlídali. Za malý poplatek si je budou moci vzít s sebou! A na kolik vás taková dovolená na jižní Moravě vyjde? Ceny ubytování začínají již na 650 Kč na osobu a noc. Ta dítě do tří let zaplatíte 200 Kč a za mazlíčka pouhou stovku. Termín si zarezervujte přímo na stránkách https://www.pensionflorian.cz/.