Wattsenglish – hrajeme si se Stevem a Maggie!

Pokud máte doma předškoláka, možná už jste někdy zaslechli pojem Wattsenglish nebo vám vaše dítko vyprávělo o vráně Maggie. Pokud ne, rádi vás do tohoto fenoménu zasvětíme.

Wattsenglish je britská společnost, která přišla s inovativní, a přitom tak přirozenou metodou výuky cizího jazyka u dítěte. Metoda spočívá ve výuce prostřednictvím reálné zkušenosti a aktivní nápodoby. Jednoduše řečeno, dítě se učí zapojením všech smyslů a neustálým opakováním po lektorovi nebo Stevovi, autorovi metody, který děti kurzy provádí skrz krásná interaktivní videa. Na rozdíl od starších metod výuky, metodologie Wattsenglish zcela upustila od překládání a vysvětlování. Lektor tedy může přijít do skupiny těch nejmenších dětiček, naprostých začátečníků, celou dobu na ně nepromluvit česky a stejně si s nimi porozumí. A to je to, co dělá metodu tak unikátní.

Nejspíš proto se dle Wattsenglish učí ve stále více mateřských školách a základkách. Firma, která kdysi začínala s působností v Liberci a v Praze, se prostřednictvím franšíz rozšiřuje po celé ČR a výukové materiály prodává do celého světa. Steva a Maggie děti prostě milují.

A jak vypadá taková standardní lekce angličtiny Wattsenglish v rámci kroužku v MŠ? Lektor přijde, pozdraví se s dětmi, zazpívá si s nimi „hello song“, zahraje si s nimi několik edukativních her, pomocí karet nebo reálií představí novou slovní zásobu, tu hravě procvičí, rozloučí se a zase jde. Vše probíhá velmi rychle, dynamicky a nenásilně. Lekce mívají zpravidla 25 minut, což je léty praxe ozkoušená maximální délka, po kterou se předškoláci dokáží bez přestávky soustředit. K tomu všemu dětičky dostanou krásné pracovní sešity a domů si odnesou DVD s videi a CD s písničkami. Mimo kroužek angličtiny tak tedy mohou s maminkou a tatínkem procvičovat i doma.

Zajímává Vás, v jakých MŠ v rámci vašeho města probíhá výuka angličtiny metodou Wattsenglish? Úplný seznam najdete na jejich internetových stránkách www.wattsenglish.cz, v sekci pro děti a záložce kurzy pro děti.

Napsat komentář