Dopravní zrcadla a jejich využití

Dopravní zrcadla patří do svyslých dopravních značek a hodí se v případě, pokud provádíte na silnici, křižovatkách nebo jiných dopravních úsecích stavby, místo se stane nepřehledným a je zde patrná omezená a horší viditelnost, která by mohla vést k nehodám. Dopravní zrcadla tedy slouží ke zlepšení viditelnosti.

Dopravní zrcadla dělíme hned do dvou skupin. Prvním druhem jsou zrcadla silniční nebo dopravní, která jsou schválená Ministerstvem dopravy na použití na pozemní komunikaci. Druhá skupina zrcadel už tak s dopravou nesouvisí, najdou uplatnění všude a nemusí být nikým schválená. Jedná se především o zrcadla průmyslová, univerzální a interiérová. Dále se budeme bavit o zrcadlech dopravních.

Pokud právě hledáte pronájem, nebo prodej dopravních zrcadel, nemusíte se bát, že by jste si koupili zajíce v pytli. Zrcadla mají obyčejně evropský certifikát kvality a výrobní materiál pochází od renomovaných evropských firem s dalšími nezbytnými certifikáty. Zrcadla dopravní jsou vyráběna s přesným poloměrem zakřivení, který je kontrolován laserovými optickými čidly (snímači). Tím nedochází na okraji zrcadel ke zkreslování, což umožňuje přesný odhad vzdálenosti pozorovaného předmětu. Zrcadlová vrstva dopravního zrcadla se nanáší v technologicky náročném vakuovém zařízení pomocí odpařování hliníku. Tato technologie garantuje u dopravních zrcadel velmi dobrou adhezi a vysoký koeficient odrazu. Co se týče tvaru, zrcadla jsou buď kruhového nebo obdélníkového tvaru a upevňují se standardně na sloupek o průměru 60mm. Držák umožňuje regulovat zrcadlo v horizontálním směru ± 360° a ve vertikálním směru ±30°. Některé půjčovni či prodejci zrcadel nabízí zrcadla i na sloupky nestandardních rozměrů.

Dopravní zrcadla si nemusíte kupovat samotná, někteří prodejci je dodávají i s různými fixacemi na sloupek nebo se systémem uchycení na zeď, proto se nan ě nezapomeňte optat. Veškeré úchyty jsou testovány do extrémních klimatických podmínek včetně silného větru.

Pokud sháníte i obyčejné dopravní značky, máme pro vás dobrou zprávu – firmy se nebrání výhodným balíčkům, které v případě půjčení nebo zakoupení většího objemu, šetří vaši peněženku.

Napsat komentář