Vychutnejte si barikové víno z Gruzie

V současné době jsou bariková vína velice oblíbená, protože jsou charakteristická vskutku výjimečnou chutí. Kvasí v dubových sudech a vyznačuje se vysokou kvalitou. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké druhy vína se pro tento proces nejlépe hodí a na jakou prodejnu se obrátit, abyste neprohloupili.

Proces barikování pochází z francouzského slova barrique, což je sud používaný ke zušlechťování vína. Barrique je menší sud o objemu 225 litrů, který umožňuje rychlejší zrání. Existují různé typy těchto sudů, ovšem nejčastěji se používají varianty vyrobené z francouzského, respektive amerického dubuBarikovaná vína pak mají specifickou chuť.

Jak barikové víno poznáte?

Sud usnadňuje průchod kyslíku mezi vnějším a vnitřním prostorem, a tím pádem víno absorbuje všechny typické chutě vyzrálého dřeva. Pro barikování se však nehodí všechny druhy vín. Pro danou techniku jsou ideální volbou vína s určitou strukturou, přiměřeným obsahem alkoholu, rafinovanou barvou a odpovídajícím obsahem taninu.

Při procesu barikování dochází ke snadnějšímu zrání, které je způsobeno průchodem kyslíku, jenž je způsoben propustností dřeva. Dochází pak ke změně barvy samotného vína (většinou je tmavší) a chutě, která je kořenitější.

Kde koupit barikové víno?

Vychutnejte si výborné barikové víno přímo z Gruzie. Právě tato země totiž produkuje kvalitní a zajímavá vína. Podívejte se do e-shopu Vinazgruzie.cz, kde najdete láhve z malých a středních vinařství z rozmanité oblasti gruzínské Kachetie. Gruzínská vína jsou známá svou plnou a výraznou chutí, dobrou strukturou a vyzrálostí.

Objednat si kromě jiného můžete i dárkové balení vína, kterým rozhodně nic nezkazíte třeba na oslavách narozenin. Víno je dárek, jenž potěší opravdu každého. Pamatujte však na to, že je potřeba vybrat vskutku kvalitní druh.