Efektivní způsob, jak se zbavit bolesti po kojení

Kojení je přirozené všem savcům na planetě a lidé nejsou žádnou výjimkou. Nicméně nejde o proces, který by vždy probíhal zcela bezbolestně. Naopak, mnoho žen s ním má tak velké potíže, že často přechází na krmení dítěte z lahve. Tomu se však dá předejít.

Nepříjemné pocity

Krmení kojenců je sice přirozenou, avšak ne vždy příjemnou záležitostí. Existují celá řada novopečených matek, které s tím nemají vůbec žádné problémy, ovšem velká část ženské populace je na tom mnohdy zcela odlišně.

Říká se, že největší trápení zažívají ženy s prvním dítětem a s případným dalším je to už brnkačka. Často tomu tak skutečně je, ovšem ani zdaleka ne vždy. I ženy s více dětmi mají běžně po kojení bolestivé bradavky. Zvýšená citlivost je v tomto případě zcela běžná, nicméně někdy může jít až o nesnesitelné utrpení. V takových případech se obvykle sáhne po odsávání do lahví.

Mělo by se však jednat až o poslední možnost, jelikož si dítě během krmení vytváří se svou matku už určité zárodky vztahu a zároveň se tím uklidňuje, jelikož slyší matčino bijící srdce, což bylo víceméně to jediné, co dítko dokázalo v děloze vnímat.

Bezpečné řešení

Proti bolesti dnes samozřejmě existuje celá řada efektivních preparátů. Stačí jen spolknout, zapít a do pár minut je po potížích. Problém je, že se mohou tyto látky dostat i do mléka, což je samozřejmě nežádoucí. Proto se tento postup důrazně nedoporučuje.

V takových případech je lepší bolest hojit lokální cestou, a sice prostřednictvím multi mam compresses. Jedná se o náplasti, které obsahují mimo jiné i hojivý gel. Ten nejenže tlumí bolest v místech, kde gel působí, ale zároveň funguje i protizánětlivě.

Gel sám o sobě neobsahuje pro dítě nic škodlivého. Je vyroben pouze z přírodních produktů a žádné syntetické složky se v něm nenacházejí. Náplast je tedy možné používat i těsně před započetím samotného kojení.