Už máte svou koženkovou bundu?

Jaro pomalu přichází a s ním i jarní móda. Odhodíme kabáty a vezmeme si … No jo. Co si vlastně v prvních jarních dnech obléknete? Upřednostníte lehčí kabát, trenčkot, sportovní prošívanou bundu, nebo raději klasický koženkový křivák? Právě koženkové bundičky k jaru neodmyslitelně patří a neměly by chybět v žádném dámském šatníku.

Koženkové bundy jsou nestárnoucím kouskem, který se dá skvěle kombinovat s obrovským množstvím outfitů. Hodí se ke kalhotám, sukni i šatům. Takže jestli vám v šatníku chybí, je nejvyšší čas si ji pořídit.

Raději křivák, nebo zapínání uprostřed?

Toť otázka. Upřímně pokud nosíte bundy spíš rozepnuté, vybírejte spíš zapínání uprostřed. Zapnutý křivák ovšem vypadá zajímavěji než bunda s klasickým rovným zipem. Každopádně vyberte vypasovaný střih, který zdůrazní ženskost postavy. Ptáte se, zda jsou lepší kratší, či delší bundičky? Jestli sháníte svrchník k šatům či sukni, kupte si kratší bundičku. K šatům, které mají rozšířenou sukni od pasu, se hodí daleko lépe. Ta delší však zase daleko lépe zakryje větší boky a bříško. Volba je jen na vás.

Nejen černá je barva

Nejčastěji sice uvidíte černé koženkové bundy, avšak rozhodně není nutné držet se této barvy. Máte-li odvahu, ozvláštněte outfit naopak červenou, okrovou nebo tmavě modrou. Zejména o červené bundičky je také velký zájem.

Vykouzlete různé outfity

Myslíte, že koženkové bundy jsou kouskem, který nosí spíš rockerky? Ano, ale i ne. Můžete s nimi vykouzlit také outfit romantické víly. Hodně záleží na tom, s jakým dalším oblečením je sladíte, co si vezmete za doplňky, a hlavně jakou bundu si vlastně pořídíte. Jednoduchý hladký střih nepůsobí tolik rockersky jako varianty s masivními sponami a kovovými ozdobami.

A teď už jenom vybrat

Už máte tisíc nápadů, jak koženkovou bundu zařadíte do svého šatníku? Teď nezbývá nic jiného než si ji konečně koupit. Nahlédněte například do e-shopu Modovo.cz. Jejich kousky vypadají opravdu parádně.

Napsat komentář