Trpíte anémií? Možná za ní stojí nedostatek železa!

Železo je minerál, který je důležitý při tvorbě určitých enzymů a krevních barviv hemoglobinu a myoglobinu. Potřebují jej těhotné a kojící ženy, senioři, vegetariáni i vegani stejně jako aktivní sportovci. Takže velká část populace.
Nedostatek železa může vést až k zmíněné anémii způsobeně nadměrnou ztrátou krve, k níž může dojít třeba při prasklém peptickém vředu. Na vině však často bývají diety s nízkým obsahem železa stejně jako diety, při nichž je železo nadměrně absorbováno. Na zvýšený příjem železa by se také měly zaměřit těhotné ženy, kterým stejně jako jejich plodu dodává životadárný kyslík. Ale i ženy, které přírůstek do rodiny nečekají. Každý měsíc o něj totiž přicházejí během menstruace. A v jaké formě ho tělu dodávat?

Dodávejte svému tělu železo!

Železo najdeme v mase, obilovinách, zelené listové zelenině, ořeších a fazolích. Pokud chcete zvýšit přísun tohoto minerálu, zařaďte do svého jídelníčku právě tyto potraviny. Uvědomte si však, že ve většině potravin rostlinného původu se železo nachází ve formě železitých solí, a v této formě se železo ve střevech špatně vstřebává. Naopak železo v mase a rybách se vstřebává lépe. Výzkumy také ukázaly, že absorbci železitých solí ve střevech zdvojnásobí až ztrojnásobí vitamín C, především ten obsažený v citronové šťávě.

Vyzkoušejte doplňky stravy

Doporučit proto lze i vhodné doplňky stravy, například přípravek Železo plus od renomované společnosti Naturvita, v jejímž portfoliu spolu s vitamíny a minerály najdete i další přírodní produkty a přípravky pro zdraví a krásu.  Velmi oblíbeným doplňkem stravy je například Biosil plus přispívající k normálnímu stavu vlasů, pokožky a sliznic. Zpět ale k přípravku Železo plus, v němž spolu s tímto pro tělo důležitým minerálem obsahuje i kyselinou listovou nezbytnou pro normální krvetvorbu a vitamín B12 přispívající k normální činnosti červených krvinek. Přípravek seženete například v internetové lékárně Gigalekárna.cz.