Jízdy po Česku se správným strojem

Cyklistka není pro našince ničím neznámým, spíše naopak. Pokud už se nějak hýbeme, většinou je to na kole. To se ukázalo i během pandemie, kdy se v podstatě nedalo venku sportovat jinak než právě s pomocí bicyklu.

Je dobré mít něco kvalitního

Hodně lidí ale stále používá obstarožní vehikly typu Ukrajina, které se stále ještě jakž takž hodí na nějaký ten přesun po městě. Kdo však chce vyjet alespoň jednou za čas do přírody, ten už by si měl zvolit přeci jen něco kvalitnějšího, třeba některé z kol Rocky Mountain.

Prvotřídní značka z Kanady

Češi si v posledních letech oblíbili trasy, které se často nacházejí mimo hlavní silnice, a raději jezdí po přírodě, která je nejen hezká, ale vzhledem k nižšímu provozu je prakticky nemožné se srazit v takovýchto končinách s motorovým vozidlem. Další plus.

A právě na vyjížďky do přírody jsou kola z produkce kanadské společnosti Rocky Mountain přímo dělaná. I přesto, že je možné si u nich pořád koupit i XC modely kol, stále usilovněji se tato firma zaměřuje na vymýšlení a produkci kol s vyššími zdvihy, která jsou do terénu jako dělaná.

Exkluzivní vlastnosti má hlavně model Instinct. Disponuje prvotřídní kostrou i skvělým odpružením, díky čemuž se s jeho pomocí dá sjíždět i velmi obtížný terén vcelku bez potíží. Hodně pochopitelně záleží na tom, kdo na kole sedí.

Italská silniční kola

I přesto, že se i s terénními stroji dá celkem slušně prohánět po asfaltových cestách, není to ono. To je také důvod, proč by si vyznavači silniční cyklistiky měli vybrat raději kola Bianchi, která jsou k tomuto účelu vyloženě stvořená.

Bianchi je nejstarším výrobcem kol a světě. To samo o sobě je hodno úcty a ukazuje, že kola této značky musí zákonitě patřit ke špičce. Firma s nekvalitními produkty by nevydržela fungovat tak dlouho, notabene se udržet na absolutním vrcholu.

Mezi ty nejznámější modely určitě patří kola Bianchi Oltre XR4, která se mohou pyšnit kombinací extra odolného rámu a velmi nízké hmotnosti. To je také důvod, proč si tento druh kol vybírají ty nejlepší profesionální cyklistické stáje.

Laici je však příliš nepoužívají a není složité uhodnout proč – jsou finančně příliš náročné. Nicméně Bianchi myslí i na méně movité zákazníky. Pro ty má připravenou méně odolnou a lehce hmotnější verzi Oltre XR3. Samozřejmě jsou zde i ještě ekonomičtější modely, ale ty už nedosahují těch nejvyšší příček v oblasti kvality. Stále se však jedná o velmi dobrá kola.

Správný outfit

Moderní cyklista nepoužívá pouze špičková kola, ale zároveň se zaměřuje i na správný outfit. Jezdit jen tak v tričku a ve volných kraťasech už není příliš pohodlné, zvláště dlouhé trasy.

Koupě cyklistického oblečení Castelli cycling tak nemusí být pouhou rozmařilostí, ale přímo nutností. Kalhoty a kombinézy této značky jsou z části vyrobené z prodyšných nanomateriálů, co jsou zároveň i voděodolné. Cyklista se tak může díky tomu více soustředit na jízdu a méně již na případný diskomfort související s oblečením.