Top 8 funkcí svářeček, na které při nákupu nezapomeňte

Uvažujete o pořízení svářečky? Není se čemu divit, tento přístroj je v jakékoli domácnosti nedocenitelným pomocníkem. Na trhu se aktuálně nachází spousta různých modelů, jež se vyznačují vysokým výkonem, pohodlnou obsluhou a mnoha dalšími přednostmi. My se v následujících řádcích zaměříme především na funkce, jimiž nejmodernější zařízení disponují. Rozhodně se vyplatí minimálně na 8 z nich, jež budeme jmenovat, soustředit. Při práci vám dokonale pomohou.

Anti Stick

Už se vám někdy přilepila elektroda ke svařovanému materiálu? Nejspíše ano. Svařovací dráty tuto tendenci mají, a tak je třeba mít přístroj s funkcí nazvanou Anti Stick. Při zapalování oblouku se omezí svařovací proud a přichycení nehrozí.

Hot Start

Díky této funkci budou nastaveny parametry svářečky takovým způsobem, že se maximálně usnadní zapálení oblouku.

Regulování výkonu

Tato funkce je vynikající především u modelů, které svařují plasty. Na základě průměru konkrétní svařované trubky se díky ní snižuje jednoduše teplota vzduchu dle potřeby. Při sváru tak uspoříte velké množství energie, a navíc bude opravdu kvalitní.

Soft Start

Tato funkce umožňuje regulování náběhu svařovacího drátu. Soft Start dokáže nárazový proud efektivně omezovat.

Arc Force

Výborné je i eliminování proudu podle toho, jaká je vzdálenost od svařovaného materiálu. Pro rovnoměrný svár se jedná o jakousi povinnost. Funkce Arc Force vše zajistí.

Přehledný displej

Určitě volte model s velmi přehledně řešeným displejem, jelikož jen tak budete mít dokonalý přehled o svařovacích programech a funkcích, které jsou aktuálně při svařování aktivní.

Malý spínač v rukojeti

Výborná věc. Díky tomuto bezpečnostními prvku může svářečka přejít do stavu vypnutí, případně čekání.

Vestavěný ventilátor

Právě on zajistí efektivní ochranu proti přehřátí svářečky. Snížení teploty s ním bude jednodušší.

Napsat komentář