Hodí se džíny na obchodní schůzky?

Obléknout se správně na business meeting může být složité. Někdo se nejlépe cítí v klasickém obleku, jiní zase ve více „casual“ oblečení. To se ale samozřejmě ne všude hodí. Proto před opuštěním svého bytu raději přemýšlejte 2x. Pojďme se nyní podívat, jak si ve světě businessu stojí klasické džíny.

Džíny jsou naprostou stálicí mužského i ženského šatníku již po několik desetiletí. Sluší každému a dají se nosit téměř kamkoliv. Business je ale velmi specifické prostředí. A to i přesto, že se v posledních letech hranice nepsaných pravidel velmi posunula.

Jelikož jsou džíny stále spíše neformální prvek šatníku, volíme je jen na předem odhadnutelné situace. Tak například si je můžeme v klidu vzít na schůzku, kde jsou mezi lidmi vztahy již ztvrzené. Tam můžete tedy předpokládat, že bude vládnout uvolnění a přátelštější atmosféra. Pokud podnikáte v kreativních oborech, i tam si svoje místo džíny najdou. Rozhodně to ale nepřehánějte – nehodí se obléci potrhané nebo jiné nadmíru výrazné střihy (to platí i pro barvy!).

Jaké zvolit kombinace?

Pro obě pohlaví platí podobná pravidla. Je důležité džíny kombinovat s vhodným oblečením. Nemělo by to tedy vypadat tak, že si vezmeme tenisky a k tomu kšiltovku s ušmudlaným tričkem.

U mužů velmi dobře vypadá košile s blazerem. Takto můžete působit velice elegantně a přitom nestrojeně. Dámské rifle se zase nejčastěji nosí k halenkám nebo stylovému sáčku. Skvěle k nim působí také lodičky (spíše neutrální barvy) a také zajímavá bižuterie.

Široký výběr džínové oblečení najdete u české značky https://www.jeans-rifle.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *