Svítit se dá celkem levně

Ne každý má štěstí na dobrý tarif, co se elektřiny týče. Valná část našinců již musí platit mnohem větší sumy než minulý rok touhle dobou, což je samozřejmě často finančně velice náročné.

Chcete-li se zvýšení poplatků vyhnout, určitě byste se měli řídit dobrými radami, které vás dovedou k vytouženému cíli.

Maličkosti, které dost pomáhají

Dnes již leckdo moc dobře ví, že elektrospotřebiče se nemají vybírat primárně podle cenovky, ale spíše dle spotřeby. Ještě donedávna to bylo celkem fuk, nicméně v současné době se tak dá z dlouhodobého hlediska docela dost ušetřit. Méně žravé přístroje jsou pochopitelně technologicky více na výši, a tudíž stojí i větší peníze. Ovšem i přesto se takováto investice takřka pokaždé rentuje.

Uspořit však můžete i různými domácími opatřeními. Jedním z těch nejjednodušším je vypínání přístrojů ze sítě. Možná byste se divili, kolik lidí toto nedělá, a následně se pak diví nad vysokými účty. Ve stand-by režimu samozřejmě vždy elektrospotřebiče odebírají méně, ale i přesto nějaký odběr mají, což odsává peníze.

Vyplatí se rovněž zhasínat všude, kde se zrovna nikdo nevyskytuje. Je dobré třeba kontrolovat, jestli není rozsvíceno na záchodě nebo v komoře. A když už jsme u toto svícení, rovněž je vhodné používat energeticky nenáročná LED světla.

Jsou maximálně úsporné

V současné době neexistuje na našem trhu nic lepšího než efektivní osvětlení LED. A to v jakékoliv podobě.

LED žárovky jsou asi nejběžnějším druhem tohoto typu světel, nicméně pořídit se dají také jiné, často i daleko silnější modely. Ty se mnohdy používají více venku nežli v interiérech, třeba pro osvětlení zahrad, případně dokonce stadionů.

Výhodný nákup

Běžně se skutečně prodává obrovská plejáda různých LED světel, jež se od sebe odlišují mnoha parametry. Je proto lepší nakupovat v obchodech typu Silring, kde se mohou pyšnit širokým výběrem.

Snadněji tak najdete přesně ten typ žárovky, který zrovna potřebujete, i když budete dost možná muset projít všechny kategorie na webu.