Jak se vypořádat se změnami klimatu?

Vědci po celém světě si dnes a denně lámou hlavu s tím, jak zvrátit klimatické změny na planetě. Ovšem nejen profesionální, ale i amatérští koumáci mají zajímavé nápady. A ty je potřeba pořádně rozvíjet, třeba i prostřednictvím soutěže E.ON Energy Globe.

Ne každý má však hlavu k tomu, aby se mohl zapojit. Ani v takovém případě však není nutné jen nečinně přihlížet. K ochraně životního prostředí mohou přispět svým malým dílem úplně všichni.

Dopravní problematika

Asi každé malé dítě dnes již ví, že velkou měrou za klimatickými změnami v ČR, potažmo ve světě, mohou emise CO2. Proto je vhodné dělat maximum proto, aby jich vznikalo co možná nejméně. Zapojit se může každý, třeba i v rámci dopravy.

Většina vozidel na českých i světových silnicích stále ke svému pohybu používá klasický spalovací motor. Není se čemu divit, jelikož alternativy, jako jsou hybridy, případně zcela bezemisní elektromobily stále stojí nekřesťanské peníze, které nerostou na stromech. Navíc tato auta mají pořád celou řadu chyb, pro které jsou širokou veřejností pořád brána jako nepoužitelné.

důsledky změny klimatu lze ovšem zatočit i jinak, a sice pomocí hromadné dopravy. Kdo myslí na životní prostředí, ten auto používá pouze v omezené míře a třeba do práce nebo do školy jezdí primárně MHD.

Ekologické kolo

Ještě o jeden řád lepší je přemisťovat se všude, kam to jenom jde, vlastní silou, takže pěšky nebo na kole. Kolo je výborné v tom, že nevyrábí žádné emise, a přitom se s jeho pomocí lze dostat docela daleko za poměrně krátkou dobu.

Problém je však v samotných cyklistech, kteří mohou vlivem únavy nakonec přesedlat zpátky na auto. I tento problém má řešení, a sice elektrokolo.

Na rozdíl od klasického bicyklu je možné elektrokolem dojet mnohem dál, aniž by se člověk musel kdovíjak namáhat. Pořád je sice zapotřebí živá síla, nicméně těžší trasy je možné nechat jen a pouze na elektromotoru.