Posuvné dveře jsou designovky, které ušetří místo v bytě

S posuvnými dveřmi se setkáváme nejen v moderních novostavbách, ale také ve starších rekonstruovaných domech. Lidé si je oblíbili především díky tomu, že nabízejí více drahocenného prostoru. I když jsou klasické otočné dveře stále populární, nehodí se do interiérů, kde není místa nazbyt.

Tento typ dveří padne jako ulitý do obývacího pokoje, který je průchozí s jídelnou či kuchyní. Jedná se totiž o propojené místnosti a ty zůstávají většinu času otevřené. Posuvné dveře ocení i obyvatelé menších panelákových prostor, kde se počítá s každým centimetrem. Své uplatnění mají také v komerčních prostorách, kde je na prvním místě reprezentativní vzhled.

Ideální do větších interiérů

Pokud máte v pokojích dostatek místa na stěně, jsou pro vás posuvné dveře do bytu jasnou volbou. Nutno podotknout, že se instalují především do místností, jako jsou obývací pokoj či jídelna. Posuvné dveře nepotřebují žádné speciální stavební úpravy, protože se komponenty montují přímo na zeď. Pokud by vás zarazila obava z hlučného chodu při posouvání, nemusíte se bát. Produkty jsou tiché a dle výběru se dají šoupat na pravou i levou stranu, a dokonce si můžete zakoupit i posuvné stěny.

Výhody hrají prim

Hlavní výhodou posuvných dveří je již zmiňovaná úspora místa, ale to není vše. Jedná se o bezbariérové modely bez vodící lišty a prahu. Posuvné stěny jsou tedy vhodné do moderní domácnosti a interiéru, kde bydlí lidé s omezenou možností pohybu. Tento typ dveří nepotřebuje dveřní pouzdro a při instalaci nedochází k nepříjemným stavebním pracím. Určitě vás potěší příznivá pořizovací cena a nadčasový design.

Orsabac – posuvné dveře na míru

Uvažujete-li nad koupí posuvných dveří, prohlédněte si sortiment společnosti Orsabac. Ihned vás nadchnou klasické dveře Kevin k bytovému jádru, interiérové posuvné kousky vhodné do každé domácnosti i prudce elegantní celoskleněné dveře.