Chraňte své peníze před znehodnocením, uložte je do zlata!

Inflace nezadržitelně roste, hodnota peněz klesá a úroky na spořicích účtech jsou stále nízké. To znamená jediné – je na čase vymyslet, kam uložit své našetřené peníze, aby se jejich hodnota zachovala. Jednou z možností, která se jeví jako nejvýhodnější, je nákup investičního zlata. Bankovní produkty sice nabízí svým klientům zajímavá zhodnocení, ale často se jedná o poměrně rizikové varianty. Raději moc neváhejte a nakupujte zlato, dokud je ho na skladech dostatek.

Pamětní mince jako investice pro každého

Investiční zlato je v současné době dostupnější než kdy dříve. Je to z toho důvodu, že se na trhu objevují různorodá provedení tohoto artiklu. Nejvariabilnější jsou v tomto případě pamětní mince, které se vyrábí v různých velikostech. Na jejich cenu má vliv kromě toho také stupeň ryzosti. Vzhledem k široké nabídce na trhu si mohou tento artikl dovolit už i průměrně vydělávající jedinci. Nemusíte disponovat statisícovými částkami na kontě, k nákupu zlata vám postačí jen několik tisíc korun. Co se týče zlatých cihliček, tak bychom rádi zmínili, že žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Poptávka po zlatu stále roste

Cena zlata se neustále mění v závislosti na událostech, které panují ve světě, na vývoji kurzu amerického dolaru a řadě dalších faktorů. Rok 2020 přinesl masivní poptávku po této komoditě a to z důvodu světové pandemie. Investoři začali nakupovat zlato ve velkém, a někteří distributoři dokonce hlásili prázdné sklady. Kvůli značnému růstu inflace, který se očekává v následujících letech, je potřeba začít s nákupem zlata již dnes. Pokud zaváháte, může se stát, že už na vás nic nezbyde, a vy tak nebudete mít možnost své naspořené prostředky ochránit.