Pomůže našemu salonu nový kurz? Permanentní make-up učí kdekdo, ovšem pozor na kvalitu

Permanentní make-up je stále více oblíbený a vyhledávaný způsob jak zdokonalit svou krásu. A protože ho nabízí každé druhé studio, musíme si najít způsob jak se odlišit. Perfektní vizitkou je, když budeme zkrátka nejlepší. Stačí jeden dobře zvolený kurz. Permanentní make-up už nebudou naše zákaznice chtít od nikoho jiného. 

Potřebujeme další kurz?

Čím více služeb kosmetické studio nabídne, tím více zákaznic přitáhne. To může, a také nemusí být pravda. Nejhorší je totiž sezení na více židlích, ale na žádné pořádně. Proto se mnohdy vyplatí zaměřit se jen na jednu specializaci a v té být nejlepší. 

Možná nás napadá, jestli potřebujeme další kurz a další kus papíru, který si pověsíme nad dveře. Pokud si vybereme kurz, jehož výsledkem je pouze tento kus papíru, pak ho nepotřebujeme. Jsou ale i školení, která nás opravdu naučí nové vychytávky a odstraní časté chyby, které rodí mnoho průměrných make-up artistek. Ty nám budou ku prospěchu. Odměnou nebude jen certifikát, ale především jméno, které si díky svým schopnostem vybudujeme.

Reference se nejlépe šíří ústně

Je třeba mít neustále na paměti, že nejlépe se reference šíří ústně. Jedna spokojená klientka doporučí naše studio svým kamarádkám a ty zase svým. Proto vždy usilujeme o co nejlepší výsledek. Protože naše klientky jsou takové živoucí vizitky, kterými prezentujeme svou práci. 

Čím lepší v permanentním make-upu budeme a čím lépe bude naše zákaznice vypadat, tím více dalších klientek přitáhneme. 

Protože kurz na permanentní make-up si může udělat kdekdo, existuje mnoho studií, které produkují průměrné výsledky. Tetované obočí nevypadá nijak ohromně, nebo se dokonce nepovede natolik, že klientka jde raději na laserové odstranění. To vše odrazuje další lidi podstoupit tuto proceduru.

Ovšem dobrý kurz nás může posunout o úroveň výš a naučí nás vyvarovat se právě těch chyb, které dělají ostatní studia. Tím pomáháme očišťovat povědomí o permanentním make-upu a dopřáváme dalším ženám, aby si užívaly všech jeho výhod.

Co očekávat od dobrého kurzu

Už chápeme, proč je kvalitní kurz klíčový. Teď ještě jak ho poznat. Rozhodně se neřídíme cenou. Jak už jsme řekli – nejde nám o to mít další papír, ale opravdu se něco naučit. A dobré know-how nikdy není zadarmo.

Předním měřítkem bude náš vlastní vkus a intuice. Zjistíme si, jak vypadá permanentní make-up od artistky, která kurz nabízí. Pokud se nám samotným výsledky líbí a svěřily bychom se do jejích rukou, pak mám smysl se o kurz zajímat.

Dalším důležitým kritériem je, jak dlouho studio působí a kolik let zkušeností v oblasti permanentního make-upu má za sebou. Zkušenosti jsou mnohdy důležitější než to, kolika kurzy sama školitelka prošla. Samozřejmě i to nás bude zajímat. 

Teorie v praxi. To nejdůležitější si musíme vyzkoušet

Dobrý kurz by neměl probíhat v mnoha lidech. Čím méně studentů, tím individuálnější přístup může lektorka zajistit. Měla by věnovat přiměřený čas všem studentům a ujistit se, že vše chápou. Důležitá je praktická část. Účastnice kurzu musejí mít prostor si vyzkoušet nasbírané poznatky na modelce. Pokud tuto možnost kurz nenabízí, rychle pryč.

Nejoblíbenější mezi zákaznicemi je permanentní obočí, proto by v našem portfoliu neměla chybět metoda microbladingu, ani technika pudrového efektu. Kromě toho se můžeme vyškolit v permanentním make-upu očních linek, rtů a pleti (tak zvaný BB skin efekt). Kosmetickým tetováním můžeme také vytvořit prsní dvorce a zamaskovat chybějící vlasy. To všechno může přilákat do našeho studia více klientů nejen z řad žen, ale i mužů.

Co vám dělá v permanentním make-upu zatím problémy a s čím byste potřebovaly nejvíce pomoci?