Podívejte se na nemovitosti v dražbě a bydlete levně

Kde hledat dům či byt? Na inzertních portálech, ve facebookových skupinách, po známých, nebo i na portálu dražeb nemovitostí. Tohle by vás nenapadlo? Mělo by. Právě tady totiž narazíte na nemovitosti za neuvěřitelně příznivé ceny. Vyvolávací cena domů bývá o desítky procent nižší, než je skutečná tržní hodnota bytu či domu.

Doposud jste dražby nemovitostí viděli pouze někde ve filmech? Ničeho se nebojte. Jde o proces, do kterého se může zapojit každý běžný člověk, a dokonce na něm není vůbec nic složitého.

Vyberte si svou nemovitost

Kde začít? Zamiřte na portál dražeb nemovitostí a podívejte se, zda tam najdete něco zajímavého. Na portálu objevíte byty, domy, garáže i pozemky, prostě nejrůznější nemovitosti. Jestli se vám tam aktuálně nic nelíbí, nezapomeňte se sem tam mrknout, zda nepřibyly nové nabídky. Dražby a exekuce nemovitostí probíhají neustále, celoročně. Chce to jen trochu trpělivosti.

Zapojte se do dražby třeba online

Dobře. Vybrali jste si. Jak bude nyní probíhat dražba nemovitostí? Dobrou zprávou je, že nemusíte ani nikam jezdit, velká spousta dražeb probíhá online. Informace o způsobu konání, datu a čase najdete v detailu konkrétní dražby. Také tam objevíte kontakt na člověka, který se o danou nemovitost stará. Přes toho si můžete domluvit prohlídku, ještě než proběhne dražba nemovitostí v exekuci. Je vhodné dům vidět, než ho budete dražit.

Pokud dražba nemovitostí probíhá online, je nutné, abyste předem ověřili svou totožnost na CzechPOINTu a poslali na účet dražební jistotu. V případě fyzické přítomnosti dražební jistotu přinesete v hotovosti. Jedná se o jakousi zálohu, kterou dostanete zpátky, pokud nic nevydražíte. Mimochodem, je dobré si předem stavit nějakou hranici, nad niž nebudete přihazovat.

Tak na co čekáte? Podívejte se na nemovitosti v dražbě a vyberte si tu svou!