Plnoleté století aneb 2018

21. století je konečně plnoleté. Svoje narozeniny oslavilo velkolepě silvestrovskou nocí i ohňostrojem na 1. ledna, od kdy vykračuje směle vpřed. Doufejme, že přestože dosud mělo pubertální příznaky, osmnáctiny pojme zodpovědně i se známkami dospělosti.

Jaký právě onen první rok dospělosti tohoto století bude, ale nezáleží rozhodně na něm samotném. Má to poněkud širší souvislosti a přesahy do našeho vnímání. Záleží hodně na tom, jak ho každý z nás bude prožívat. Co nebo koho si pustíme k tělu, co dokážeme zpracovat, čemu se snadno ubráníme nebo komu nedovolíme se ani přiblížit. Ať už máme na mysli emoce, konkrétní živé tvory či cokoli symbolicky abstraktního, řešíme si to každý po svém.

Třeba na naši tělesnou odolnost a imunitu vůči virovým a bakteriálním útokům užívá spousta z nás osvědčené enzymy, nejčastěji lék Wobenzym. Coby Češi totiž čím dál častěji hledáme přírodní, tudíž přirozené, cesty ke zdraví, což enzymoterapie je.  Obdobné enzymy, které užívají naše těla k nastartování obranyschopnosti sama, jen dodáme ráno a večer spolknutím 7 dražé Wobenzymu zvenčí.

Ale jak “dospěle” se popereme s náporem všeho ostatního, co nám letošek přinese, se teprve uvidí. Najít totiž svoji skutečnou přirozenost, ve které nám bude hezky a odvede nás od zbytečných stresů a zlozvyků, není lehký úkol… Ačkoli!?

Šťastný nový dospělácký rok!!

Napsat komentář