Dobře zvolený základ šatníku

Nabídka veškerého možného oblečení je v dnešní moderní době více než obsáhlá, nicméně najít kvalitní kousek, to se občas může jevit jako hledání jehly v kupce sena. Na co se při výběru zaměřit, čemu se vyhnout?

Kvalitní základ

Každý máme své stálice v šatníku, kterých se držíme a podřizujeme jim zbytek odívání. Tyto basic kousky by měly být lehce kombinovatelné, z kvalitního materiálu, a především skvěle padnoucí. Mezi takovéto základní kusy bezpochyby patří především trička a tílka, ideálně v jednoduchém designu, které není těžké sladit s jakýmkoliv jiným oblečením. Triko s nápadným logem či potiskem může být sice stylové, avšak velmi těžko ho později zkombinujeme, na rozdíl od těch jednobarevných. Stejně tak je důležité, aby oblečení mělo vhodný střih a především aby nás na těle nedráždilo. Věnujme proto zvýšenou pozornost materiálům, ze kterých je daný kus, jejž máme vyhlédnutý, vyroben. Tato rada se pak netýká jen oblečení na běžné nošení, ale i sportovního, u něhož by nás špatně vybraný materiál tížil o to více.

Pohodlně i v práci

Nejen ve svém volném čase bychom měli vypadat upraveně a být v pohodlí. V pracovním prostředí je také důležité, jak se cítíme a působíme na své okolí, i zde samozřejmě platí ono známé „šaty dělají člověka“. Vybrat oblečení pro sebe není ovšem tak náročné, jako předurčit ho pro jiné osoby. Pokud vlastníme firmu, a vybíráme tedy pracovní oblečení pro zaměstnance, měli bychom mít na mysli vzhled i funkčnost, a to jak u mikin, kalhot, či pracovní bundy. Nezapomínejme ani na to, že pokud zaměstnanec pracuje venku, měla by jeho pracovní bunda mít i řádné reflexní prvky a ideálně by měla být nepromokavá. I při nákupu pracovního oblečení je výhodné volit jednobarevné kousky, velmi dobře zde totiž vynikne logo naší firmy, rozhodneme-li se ho nechat vyšít.

Napsat komentář