Do čeho uložit peníze? Zkuste investiční kovy

Mnoho lidí žije od výplaty k výplatě, a tak možnost šetřit nemají. Pokud jste na tom lépe, poslechněte rady odborníků a ukládejte si aspoň 10 % svého měsíčního příjmu. Otázkou ovšem zůstává, kam tyto peníze odkládat?

Dávat si je doma pod polštář není úplně vhodné řešení, vlivem inflace by postupně ztratily hodnotu. Jestliže máte zájem o krátkodobé ukládání, můžete je dávat na spořicí účet. Úroky tam ale bývají nevalné. Daleko lepší jsou z tohoto hlediska termínované vklady, jenže u těch zase musíte počítat s tím, že peníze budou určitý počet let vázané. Nenašlo by se nějaké jiné řešení, u nějž by se peníze zhodnotily, ale mohli byste je dostat zpět kdykoliv? Šlo. Odpovědí na tuto otázku jsou investiční zlato a stříbro.

Ceny zlata a stříbra stále rostou

Zásoby zlata a stříbra se snižují, a tak je logické, že jejich hodnota se naopak zvyšuje. Roste sice pomalu, ale během několika let se můžete dostat na zajímavé zisky. Záleží také na tom, kolik investujete. Své úspory byste měli vždy diverzifikovat, tedy rozložit na několik částí a ty spravovat samostatně. Každopádně stojí za to, aby část vašich úspor byla uložená právě ve zlatě nebo stříbře. Jak velká část? Určíte si ji sami.

Investovat od zlata a stříbra může opravdu každý

Zatímco na spořicí účty musíte často vkládat určitou částku měsíčně, u drahých kovů neexistují žádná omezení. Levné stříbrné mince stojí pár stovek, naopak drahé investiční zlaté slitky pořídíte za desetitisíce korun. Je jen na vás, kolik se rozhodnete investovat a na jak dlouho.

Za peníze je směníte kdykoliv a kdekoliv

Jestliže se vám za dva měsíce porouchá auto a budete muset platit opravu v servisu, prostě své investiční stříbro či zlato zase prodáte. Nebo jej můžete schovávat doma dlouhá desetiletí, pak předat dětem a ty je dají zase svým dětem. Ve stavu nouze je pak jednoho dne někdo použije. A tehdy za ně obdrží vyšší částku, než jste vy původně investovali. Že by se ceny drahých kovů propadly, je totiž dost nepravděpodobné.

Investice do drahých kovů jsou opravdu pro každého. V ČR a na Slovensku se o to zasloužila i společnost AuPortal, která provozuje svůj e-shop. Zlato a stříbro tam nakoupíte snadno. A dokonce ho i zpětně vykupují.

Napsat komentář