Koupě bytu je finančně náročnou záležitostí

Najít vhodné bydlení může být větší problém, než byste čekali. Zejména, pokud budete hledat bydlení v Brně, budete se muset připravit na velmi vysoké ceny nemovitostí. I když v rámci celého města neustále probíhá výstavba nových bytových domů, v mnoha případech celých rezidencí, jsou tyto byty rozprodány většinou ještě před dostavěním. Bytů je v Brně stále méně, než jaká je reálná poptávka.

Kdo hledá byty k pronájmu

Je pravdou, že se uvolňují i starší byty, ale zejména v případě, že se jedná o byty v blízkosti centra, tak jsou většinou nabízeny pouze k pronájmu. Poptávka po pronájem bytu Brno je tradičně velmi vysoká. Jednak přichází zájemci ze strany studentů, které láká atraktivní bydlení v centru města, odkud budou mít blízkou nejen do školy, ale také za zábavou, ale velmi vyhledávané jsou pronájmy bytů také ze strany mladých párů, či rodin. Investovat do bytu hned na počátku vztahu se mnohdy nevyplatí. Většinou si totiž mladé páry mohou dovolit maximálně dvoupokojový byt, který v momentě, kdy se rodina začne rozrůstat přestane vyhovovat jejich potřebám. Proto je ideální toto období strávit v pronajatém bytě a až postupem času se rozhodnout pro vlastní bydlení.

Jak si zajistit byt ke koupi

V případě, kdy se začnete zajímat o nabídku prodej bytu Brno, je dobré zjistit si, jaké rezidence mají plánovaný vznik a zajímat se o koupi bytu s dostatečným předstihem. Druhou možností pak je najít si některý ze starších bytů a upravit si ho dle vlastních představ. V tomto případě se však připravte na to, že vaše náklady výrazně narostou. Ceny starých bytů nejsou výrazně nižší oproti novostavbám a naopak musíte ještě velkou část finančních prostředků vynaložit do potřebných úprav. Velmi obdobná je však situace i v Praze. I zde jsou v nabídce byty mnoha kategorií, a jejich ceny nejsou ve srovnání s Brnem zásadně vyšší. Aktuální nabídku bytů, které jsou v Praze k dispozici můžete najít na stránkách www.eurobydleni.cz/byty/praha/prodej/.

Napsat komentář