Co dělat, když vám padají vlasy

Začaly vám znenadání padat vlasy? Pokud budete mít problémy s vypadáváním vlasů a zhoršení jejich kvality je lepší se poradit s lékařem. Je třeba provést úplné vyšetření organismu, může jít o poruchy endokrinního systému, zažívacího traktu a nervového systému. A také se ujistěte, že váš hemoglobin je normální. Nezapomeňte, že vlasy jsou měřítkem našeho zdraví. Proto je třeba hledat příčinu a léčit základní onemocnění.

Vlasy lze posílit lidovými léky

Žitný chléb proti vypadávání vlasů

Několik plátků žitného chleba nakrájíme na kostičky, přidá se 1 polévková lžíce. l. lopuch oleje, zalijeme vroucí vodou tak, aby se získala pasta chleba s máslem. Množství chleba je závislá na délce vlasů.

Tato směs se tře do kořenů, rovnoměrně rozdělit po celé délce vlasů. Zabalit hlavu fólií a ručníkem. Po 30 minutách opláchněte vše vodou a šamponem si umyjte vlasy.

Tato procedura by měla být prováděna jednou týdně. Pravidelnost v tomto případě má velký význam. Tato maska je velmi efektivní. Nejen posiluje vlasy, ale také z nich dělá zdravé a lesklé.

Cibule a med k posílení vlasů

Smíchejte nastrouhanou cibuli s medem v poměru 4: 1. Poté směs vetřeme do kořenů a rozetřeme po celé délce vlasů. Hlavu pak zabalíme do polyethylenu a ručníku. O hodinu později, opláchněte vodou. Šampon při mytí nepoužívat. Tento postup se doporučuje provést jednou týdně, přestože z vašich vlasů bude cítit cibule.

Kopřiva je vhodná pro vlasy

Mix půl litru octa se stejným množstvím vody, přidá se 100 g kopřivy (suché listy a kořeny) a vaříme asi 30 minut. Poté se scedí vývar, každý večer po dobu jednoho týdne provádíme masáž pokožky hlavy. Pak si budete muset dát pauzu na týden, a pak znovu pokračovat v léčbě.

Chaga pomáhá s vypadáváním vlasů

Léčivá houba Čaga sibiřská (Chaga) je nejen velmi účinná při posílení imunity, ale pomáhá i s vypadáváním vlasů. Po každém šamponování vetřete do vlasových kořínků infuzi z houby. Tu lze koupit v lékárně, nebo si připravit sami. Jedná se o velmi starý a osvědčený způsob, jak posílit vlasy.

Pepper tinktura pro růst vlasů

Pepřová tinktura stojí pár peněz a má přitom úžasné účinky. Pokud si budete dělat sami tinkturu z pepře a vodky, pozor na skutečnost, že příliš mnoho pepře vám může spálit pokožku hlavy.

Napsat komentář