Kontaktní čočky: proč jsou vhodnější než brýle?

Špatný zrak je naprosto běžné onemocnění, se kterým se potýká prakticky každý z nás. Potom nastává otázka, zda zvolit kontaktní čočky, nebo dioptrické brýle. Kontaktní čočky nosí velké procento naší populace – a stále více lidí je upřednostňuje před nošením brýlí. Co je k tomu vede a komu jsou kontaktní čočky určen?

Refrakční vada

Pokud vám byla diagnostikována refrakční vada, znamená to, že máte krátkozrakost, dalekozrakost či astigmatismus. V tomto případě jsou kontaktní čočky skvělou volbou, díky níž můžete vidět jasně. Pokud vás trápí špatný zrak, je nutné, aby vám toto vyšetření provedl certifikovaný optometrista. Ten vám také poradí, jaké průhledné či barevné kontaktní čočky jsou pro vás nejvhodnější.

Výhody nošení kontaktních čoček

Jakmile si s pomocí svého optometristy vyberete správné čočky, můžete naplno začít využívat jejich výhod. Jaké to jsou?

Kontaktní čočky:

poskytují přirozený vzhled, jelikož nejsou vůbec vidět,

nezabraňují vašemu vidění a ani nijak nebrání ve výhledu,

zaostřují celé zorné pole, což je důležité hlavně pro řidiče,

jsou lehké a při správném nasazení o nich prakticky nevíte a jejich nošení je pohodlné,

umožňují nosit sluneční brýle,

nerozmazávají vidění,

jsou obranou linií proti škodlivému UV záření.

Speciální kontaktní čočky

Kromě klasickým kontaktních čoček můžete využít také čočky barevné kontaktní. Ty jsou skvělým doplňkem například na haloweenskou party či jinou speciální příležitost. Ve chvíli tak můžete mít oči třeba jako ďábel, klaun, tygr, upír, zombie či cokoliv jiného. S tímto doplňkem budete jistě králem večírku.

Pro správné uchování kontaktních čoček je samozřejmě nezbytnost pořídit roztok nebo zvlhčující kapky. Při nákupu nad 1200,- dostanete od top-crazy tento roztok jako dárek.