Jste ve stresu? Tak s ním zatočte

Boj se stresem zní jako obehraná písnička. Ale je rozhodně namístě. Právě stres totiž stojí za většinou zdravotních problémů. 
Názory na stres se různí. Poslední vědecké výzkumy například říkají, že mírný stres ve formě mírnéno napětí je pro lidských organismus přínosný. Zatočit je ovšem třeba se stresem dlouhodobým, který stojí i za tak vážnými chorobami, jako jsou infarkt a rakovina.

Jak se zbavit stresu?

Rad a tipů, jak se zbavit stresu, je plný internet. Věc je ale taková, že na každého platí něco jiného. Každému totiž dělá dobře něco jiného a to je to, oč tu běží. Dělat si dobře, mít se rádi. A je jedno, jakou cestu k tomu zvolíte. Počítá se téměř všechno: procházka v lese, plavání, čtení oblíbené knížky či sledování oblíbeného filmu. To vše spadá do pojmu odpočinek neboli relaxace, jež se při boji se stresem ukazuje jako nejúčinnější.

Každá činnost, která vás baví, se počítá

Nezasvěcujte proto svůj život jen práci, ale také svým zájmům a koníčkům. Meditujte, jezděte na kole, pečte koláče, pěstujte růže, vyrazte na posezení s přáteli. Je spousta žen, které nejlépe odpočívají při žehlení. A při tom sledují nekonečné seriály. A proč ne? Opět se vracíme na začátek – každá činnost, která vás baví, se počítá.

Vyzkoušejte bylinky i doplňky stravy

Nastolit duševní rovnováhu napomáhají i určité potravinové doplňky. Zkuste vyzkoušet třeba ANTISTRESS od Naturvity s výtažky kozlíku lékařského, vitánie snodárné a rozchodnice růžové. Tyto bylinky k uklidnění používali už naši předkové. Spolu s meduňkou, heřmánkem a levandulí. Ta ostatně uklidňuje snad ve všech svých formách. Stačí se nadýchat levandulového oleje z aromalampy a hned je líp. A v neposlední řadě se držte známého pořekadla. „Nestresujte se věcmi, které nedokážete změnit.“ Na něm totiž něco je. To, co neovlivníte, proto nechejte osudu. Věřte, že se to nějak vyřeší. A mnohdy k vašemu překvapení lépe, než jste očekávali.

Napsat komentář