Jak ochránit hodnotu peněz? Nakupte investiční zlato!

Stejně jako spousta dalších Čechů se obáváte, že peníze brzy přijdou o svou hodnotu, protože inflace je nezvladatelná a něco se prostě musí stát? Pak zřejmě přemýšlíte, jak své úspory před touto situací ochránit. Je to poměrně jednoduché, uložte je do zlata!

Pokud chcete peníze ochránit před ztrátou hodnoty, je nutné je uschovat do něčeho, co je nezávislé na měně. Z toho důvodu nejsou vhodné například spořicí účty nebo termínované vklady. Jejich nevýhoda navíc spočívá i v příliš nízkém úroku, který ani zdaleka nepokryje inflaci.

Zlato je na měně nezávislé

Naproti tomu zlato není na naší české koruně nikterak závislé. Je jedno, v jaké zemi ho nakoupíte a prodáte, protože zájem o něj je všude, a to se nebude měnit – ostatně světové zásoby zlata se postupně jenom snižují.

Pokud koruna oslábne, vaše finance uložené do zlata zůstanou v bezpečí, budete je moct prodat za nějakou jinou měnu.

Je vynikajícím doplňkem investičního portfolia

Zlato se chová jinak než akcie a zbytek trhů. Když akcie klesají, zlato jde nahoru. Už tohle je dobrý důvod, proč by ho do svého investičního portfolia měl zařadit doopravdy každý.

Kromě toho jde jeho cena nahoru spolu se zvyšujícími se cenami zboží a služeb, kopíruje tedy inflaci, což znamená, že před ní vaše úspory ochrání.

Jeho nákup je velmi jednoduchý

Navzdory tomu, co si spousta lidí myslí, je koupě investičního zlata úplně jednoduchá. Dokonce ani nepotřebujete být milionář, protože zlaté mince a slitky se dají pořídit již od pár tisíc korun. S investováním do zlata tedy lze začít pozvolna.

Nejjednodušší je objednat si zlaté mince a slitky přímo online. Podívejte se do e-shopu www.zlate-mince.cz, který provozuje Pražská mincovna, tradiční prodejce s kamennou pobočkou v Obecním domě. Ceny na e-shopu jsou aktualizovány každý den, odpovídají aktuální ceně zlata. V nabídce jsou pečlivě vybrané mince a slitky světových rafinérií.