Podle čeho vybírat prostěradla?

Prostěradlům patří první dotyk, když si jdete večer lehnout. Spolu s ložním povlečením dotvářejí atmosféru ložnice. Kromě nespočtu druhů barev existuje též řada materiálů. Jaké zvolit, aby vám dopřály maximální komfort během spánku?

Praktický i dekorativní prvek

Prostěradla jsou estetickým doplňkem, který elegantně ladí s povlečením. Zároveň jsou funkčním prvkem, jenž ochraňuje vaši matraci. Vaše lůžko tak bude vypadat stále upraveně. Dle druhu materiálu vás budou prostěradla příjemně hřát, nebo chladit. Hladká jersey prostěradla neboli žerzejová jsou právě tím chladivým dotykem, který uvítáte hlavně za horkých letních nocí. Jsou vyrobena ze 100% bavlněného úpletu. Aby se vám ani po několika vypráních nedeformovala, doporučuje se vybírat gramáže alespoň 145 g/m2. Alternativou k nim jsou saténová prostěradla, která jsou ve spojení s povlečením skutečně exkluzivním zážitkem. Naopak v zimě potřebujeme cítit teplo doslova ze všech stran. Z toho důvodu nám přijdou vhod prostěradla z hřejivého mikroplyše. Jsou mimořádně hebká a mají skvělé termoregulační vlastnosti.

Oblíbení favoriti

Po mnoho let se velmi osvědčila froté prostěradla vyznačující se typickým smyčkovým povrchem. Je to vlastně první typ prostěradel na gumičku, který nahradil klasická plátěná bavlněná prostěradla. Díky nim nám jde převlékání postele mnohem lépe od ruky. Jak jersey, tak froté prostěradla jsou k dostání v různých velikostech. Od dětské postýlky přes jednolůžko až po manželskou postel. Máte-li doma malé dítě či osobu trpící inkontinencí, jsou ideální volbou prostěradla nepropustná. Voděodolný zátěr ochrání matraci před znehodnocením tekutinou. Zároveň se jejich použití doporučuje i v případě nemoci, když trpíte horečkami a nadměrně se potíte. Zabraňují totiž proniknutí vlhkosti a tím udržují lůžko v perfektní čistotě.