Dobré osvětlení – užitek i krása

Každý z nás to dobře zná – když je venku šero a pošmourno, ubírá nám to na dobré náladě, jsme unavenější a do ničeho se nám nechce. Jakmile zazáří sluníčko, hned jde všechno snadněji a začneme se usmívat.

Stejně na nás večer působí jasně nebo nedostatečně osvětlené místnosti. Uvědomíme si to obvykle tehdy, když chceme pozvat domů společnost přátel k nějaké oslavě.

Jaké osvětlení nabízejí?

Možnosti jsou velmi široké a my si jen musíme rozmyslet, zda potřebujeme pořídit interiérové nebo venkovní osvětlení, co přesně má být osvětleno, a podle toho už jen vybírat.

Nové technologické postupy výroby svítidel přinesly typ LED osvětlení, který je v současnosti pro své výhody jedničkou na trhu, momentálně vedou interiérové designérsky zpracované LED panely nejrůznějších elegantních tvarů.

Oproti dosavadním žárovkám spoří LED světla elektřinu až o 93 %, mají příjemné, bílé denní světlo, neblikají, časté spínání jim vůbec nevadí. Neobsahují rtuť ani jiné jedovaté kovy. Nezahřívají se, což jistě nejvíc oceníme v dětském pokoji.

Jaké jsou možnosti venkovního osvětlení?

Venkovní osvětlení může být opravdu velmi různorodé a všechny typy světel můžeme také koupit v LED provedení.

Chceme-li osvětlit balkon nebo terasu, máme na výběr z velkého množství závěsných a nástěnných světel, a to jak moderních tak i v retro vzhledu. Na vyznačení zábradlí a schůdků s výhodou použijeme LED pásky.

K osvětlení příjezdové cesty ke garáži nebo chodníků v zahradě poslouží zapuštěná pojezdová světla, reflektory, sloupková svítidla.

Všechny typy svítidel můžeme mít s pohybovými čidly, která světlo při pohybu rozsvítí a zase zhasnou.

LED osvětlení nám při své úspornosti umožní použít designová LED světla také jaké solitér, nebo nasvětlením vytvořit kouzelné zátiší rostlin a jezírka v zahradě. Barevné večerní osvětlení bazénu, to je také velmi zvláštní a nádherná záležitost.

Propojení venkovního prostoru se vstupní halou domu, ozářenou LED panely, na to už vaši přátelé jen tak nezapomenou.

One comment

Napsat komentář