Dobré osvětlení – užitek i krása

Každý z nás to dobře zná – když je venku šero a pošmourno, ubírá nám to na dobré náladě, jsme unavenější a do ničeho se nám nechce. Jakmile zazáří sluníčko, hned jde všechno snadněji a začneme se usmívat.

Stejně na nás večer působí jasně nebo nedostatečně osvětlené místnosti. Uvědomíme si to obvykle tehdy, když chceme pozvat domů společnost přátel k nějaké oslavě.

Jaké osvětlení nabízejí?

Možnosti jsou velmi široké a my si jen musíme rozmyslet, zda potřebujeme pořídit interiérové nebo venkovní osvětlení, co přesně má být osvětleno, a podle toho už jen vybírat.

Nové technologické postupy výroby svítidel přinesly typ LED osvětlení, který je v současnosti pro své výhody jedničkou na trhu, momentálně vedou interiérové designérsky zpracované LED panely nejrůznějších elegantních tvarů.

Oproti dosavadním žárovkám spoří LED světla elektřinu až o 93 %, mají příjemné, bílé denní světlo, neblikají, časté spínání jim vůbec nevadí. Neobsahují rtuť ani jiné jedovaté kovy. Nezahřívají se, což jistě nejvíc oceníme v dětském pokoji.

Jaké jsou možnosti venkovního osvětlení?

Venkovní osvětlení může být opravdu velmi různorodé a všechny typy světel můžeme také koupit v LED provedení.

Chceme-li osvětlit balkon nebo terasu, máme na výběr z velkého množství závěsných a nástěnných světel, a to jak moderních tak i v retro vzhledu. Na vyznačení zábradlí a schůdků s výhodou použijeme LED pásky.

K osvětlení příjezdové cesty ke garáži nebo chodníků v zahradě poslouží zapuštěná pojezdová světla, reflektory, sloupková svítidla.

Všechny typy svítidel můžeme mít s pohybovými čidly, která světlo při pohybu rozsvítí a zase zhasnou.

LED osvětlení nám při své úspornosti umožní použít designová LED světla také jaké solitér, nebo nasvětlením vytvořit kouzelné zátiší rostlin a jezírka v zahradě. Barevné večerní osvětlení bazénu, to je také velmi zvláštní a nádherná záležitost.

Propojení venkovního prostoru se vstupní halou domu, ozářenou LED panely, na to už vaši přátelé jen tak nezapomenou.

One comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *