Do Alp v létě? Rozhodně ano!

Válení se u moře není nic pro vás? Máte raději aktivní dovolenou? Zkuste letos v létě navštívit Alpy. Nádherně je jak v Rakousku, tak ve Švýcarsku. Hory vás uchvátí krásným výhledem, přírodou i křišťálově čistou vodou. V některých horských jezerech se dokonce můžete i vykoupat. Pokud se do Alpy vypravíte autem, měli byste dbát zvýšené pozornosti při jízdě ve vysokohorských oblastech, kde se budete potýkat s náročnějším terénem. Vzhledem k tomu, že většina turistů jede do Alp sportovat, doporučujeme zřídit si speciální připojištění.

Rakouské Alpy

Rakušané jsou zejména v Alpách známí svou pohostinností a přátelskostí, takže se nemusíte bát, že by vám dovolenou zkazil naštvaný číšník nebo hoteliér. Nejčastěji navštěvovanými středisky jsou Zillertal, Stubaital, Zell am See, Kaprun nebo Schladming-Dachstein, které jsou známé spíše lyžařům. Není však pravda, že byste zde nemohli vycestovat v létě. Naopak, je zde velké množství značených turistických tras, naučných stezek, cyklistických stezek i lezeckých tras s různými stupni obtížnosti.

Pokud se budete chtít i trochu vykoupat, doporučujeme navštívit oblast Korutan, kde se kromě hor nacházejí i jezera s teplou sladkou vodou. V Zell am See a v Kaprun zase naleznete spoustu krytých míst, kde si zaplavete. Například wellness centrum Tauern Spa nabízí 2 000 m² vnitřních a venkovních bazénů. Dalším krásným místem, které doporučujeme navštívit je tyrolské údolí Wildschönau.

Švýcarské Alpy

Nejznámější švýcarsko-alpská oblast Wallis nabízí přes léto mnoho zážitků. Túry, koloběžky, rafty, sýry i létání. Na řece Rhôně můžete zažít nezapomenutelnou plavbu na raftech i když jste začátečníci. Pro zkušenější raftaře je ideální nalodit se na řece nad městem Sierre, pro ty méně zkušené v Sionském údolí. Pokud budete raftovat nezapomeňte na připojištění. Jestliže vás divoká voda nezaujala, můžete vyzkoušet třeba let na laně v lanovém parku v městečku Saas–Fee. A pro ty, kteří nejsou milovníci adrenalinových zážitků bude ideální navštívit farmu v Champasse. Zde na vlastní oči uvidíte, jak se vyrábí tradiční švýcarský sýr raclette. V Annivierském údolí si zase můžete půjčit speciální horské elektrokoloběžky nebo elektrokola.

Napsat komentář