Zachumlejte se do hřejivého mikroflanelu

V zimních měsících jsme rádi za každý kousek tepla. Není nic lepšího, než zabalit se do teploučké deky, zatímco za okny řádí mráz a vánice. Pokud milujete jemný dotyk mikroflanelu, pak si jistě oblíbíte i povlečení ze stejného materiálu.

Proč mikroflanelové povlečení?

Povlečení mikroflanel je mimořádně hřejivé a hebké k pokožce. Materiál je tvořen krátkými hustými chloupky, které mají výjimečné termoregulační vlastnosti. Teplo nikam neuniká a příjemně vás bude hřát celou noc. Mikroflanel je též velmi často zaměňován s pojmem mikroplyš. V podstatě se jedná o ten samý materiál, pouze mikroflanel je jemnější. Má totiž vyšší hustotu chloupků, a díky tomu lépe hřeje. Mikroflanel by se dal přirovnat k dotyku sametu.

Pestrý výběr motivů a barev

Jelikož obliba mikroflanelového povlečení stále stoupá, rozšiřuje se též jeho nabídka dezénů na trhu. Můžete vybírat z široké škály barev a potisků. Největší zájem je o povlečení s hvězdami, mandalou, květinovým či abstraktním vzorem.

Foto: RodinneBaleni.cz

Prostěradlo pro dokonalý efekt

Pokud již máte povlečení vybráno, pak sáhněte ještě po prostěradlu mikroflanel. Tato kombinace je ideální pro největší zimomřivce, neboť budete hřejivým teplem obklopeni doslova ze všech stran. Co se týká volby barvy prostěradla, to je čistě na vašem vkusu. Buď si vyberete kombinaci tón v tónu s povlečením, nebo zvolíte prostěradlo kontrastní.

Útulný pelíšek

Ten získáte pomocí deky mikroflanel. Jak už bylo zmíněno v úvodu článku, mikroflanelové deky jsou to pravé pro důkladné se zachumlání v mrazivých dnech. K dostání jsou v různých velikostech a gramážích.

Péče a údržba

Mikroflanel je opravdu vděčný materiál. Je lehký, ale přesto maximálně hřejivý. Po vyprání vám deka, prostěradlo či povlečení velmi rychle uschne. Jen je potřeba zvolit šetrný program s teplotou maximálně 30 °C.

Napsat komentář