Z Tallinnu do Helsinek a zase zpátky

Ať už se chystáte z Tallinnu do Helsinek nebo z Helsinek do Tallinnu, nezapomeňte obě místa navštívit. Mají svou jedinečnou historii a kulturní památky, které stojí za to vidět. Proto pokud nikam nepospícháte, využijte toho a zdržte se v těchto městech.

Tallinn – pohádka ze středověku

V době středověku se Tallinn stal významným a bohatým městem. Proto při jeho návštěvě na chvíli zapomenete na 21. století, jelikož památky vás do středověku přímo vtáhnou. Všude potkáte kamenné uličky, romantická zákoutí, spoustu vyhlídek z hradeb a nespočet kostelů a chrámů. Není tedy divu, že staré město v Tallinnu je zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nezapomenutelný výhled na celé město je z nejvyšší věže ve městě patřící kostelu svatého Olafa. Ale dejte si pozor, má totiž přes 100 metrů dlouhé točité schody!

Helsinki – klenot Finska

Při příjezdu trajektem budete mít Helsinki jako na dlani. Už z paluby spatříte panorama se senátním náměstím a katedrálou. Přístaviště je kousíček od historického centra, takže se můžete rovnou vydat na průzkum městem. K vidění je opravdu mnohé, ať už se jedná o zajímavou architekturu, střípky z historie nebo několik ostrovů, na kterých občas potkáte zabydlené vesničky. Ve městě navštivte kostel Temppeliaukio, který je unikátní svým interiérem. Ten je totiž zcela zabudovaný přírodně, protože je postavený přímo do pevné skály! Prohlídku města urychlíte jízdou na městských kolech, které použijete zdarma. Je však jedno místo, kam se na kole nedostanete, ale který si nesmíte nechat ujít. Zlatý hřeb lze považovat nádhernou námořní pevnost Suoemnlinna, která se rozkládá na osmi dosud obydlených ostrovech. Není ani divu, že patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Romantické spojení obou měst

Nejefektivnější cestou mezi Tallinnem a Helsinkami je převoz trajektem. Nejen že cesta trvá příjemné 2,5 hodiny, ale také se občerstvíte v restauraci a dámy si rády projdou obchody. Pokud pojedete v noci, dopřejte si šlofíka, jelikož kajuta je samozřejmostí. Denní trajekt je pro páry také ideální doplnění výletu o romantickou plavbu. Rezervujte si chvilku a zarelaxujte si posloucháním uklidňujícího šplouchání vln všude kolem vás. Pomalým příjezdem si užijete velkolepé přivítání monumentálními památkami obou měst. Vybrat si můžete rovnou z několika trajektových spojení podle vašich představ. Mezi nejpopulárnější spojení patří Viking Line a Talink Silja Line.

Napsat komentář