Výrobky od Apple můžete vyzkoušet i Vy

Mac mini byl společností Apple představen poprvé 11. ledna roku 2005. Bylo to na konferenci Macworld Expo. Na celém světě a tedy i v České republice se začal prodávat 29. ledna téhož roku.

A co je ten mac mini? Jeto miniaturní a nejlevnější počítač od společnosti Apple. Je navržen tak, aby nabízel co nejvíce funkcí v co nejmenším a velice elegantním balení. Mac mini představuje díky relativně nízké ceně možnost jak vstoupit do světa Apple s co nejnižšími náklady. Apple se svými produkty vždy razil cestu, která se od hlavních dálničních tahů přeci jen poněkud odkláněla. Jejich produkty jsou jiné, originální, specifické, zajímavé a hlavně neotřelé. Pojďme se nyní ale společně podívat na produkt, který svým příchodem vzbudil takovou pozornost.

TIP: sháníte levný iPhone? Zkuste použitý iPhone se zárukou, například na Bugo.cz

Za zmínku také určitě stojí MacBook. V květnu 2006 byl na trh uveden první Macbook jako náhrada staršího iBooku G4. V nabídce Applu se objevují rovnou dva bílé a jeden černý model, které se liší konfiguracemi. Pro černý MacBook se mezi fanoušky značky postupně zažije název BlackBook. v USA je samotný MacBook určen hlavně pro studenty, kteří od notebooku nepožadují vysoký grafický výkon, ale používají je na běžné uživatelské činnosti jako je prohlížení webu, sledování videa, poslech hudby, psaní dokumentů a podobně. Macbook, ale toho zvládne podstatněji více. V současnosti můžeme na Macbooku kódovat video, sledovat film ve Full HD rozlišení nebo si dokonce zahrát nějakou tu hru. Také je velmi oblíbený MacBook pro. Rozdíl mezi modely MacBook a MacBook Pro je ve výkonu, ale především v použitých materiálech. Pouzdro MacBooku je vyrobeno z bílého plastu, zatímco všechny modely MacBooku Pro mají pouzdro z hliníku.

Napsat komentář