Víno pro náročné

Víno patří k nejlepším společníkům během dlouhých zimních večerů. Ať už potřebujete zvednout náladu po náročném dnu nebo naopak dopřát si chvilku relaxace, nic nezkazíte, pokud sáhnete po láhvi kvalitního vína. Při jeho výběru se řiďte vlastními preferencemi. Pokud dáváte přednost sladkým bílým vínům, nesnažte se pít těžká červená jen proto, že jsou považována za lepší. Jestliže máte rádi sladké víno i vy si můžete dopřát víno výrazně sladké chuti.

Víno jiskřivé chuti

Jedním z nejlahodnějších vín, které je oblíbené zejména mezi ženami je portské víno. Toto víno je velmi specifické. Nenechte se zmást jeho sladkou chutí. Portské víno se velmi dobře popíjí, ale také si na něj budete ráno ještě dobře pamatovat, pokud jej vypijete víc, než je zdrávo. Tajemství portského vína totiž spočívá v tom, že se jedná o víno fortifikované – tedy dolihováno. Původně se do něj alkohol přidával kvůli prodloužení trvanlivosti.
Díky sladké chuti jej lze použít jako aperitiv i digestiv. Hodí se zejména k čokoládě, dezertům, paštikám, plísňovým sýrům. Pokud budete chtít při výběru vína portského typu vsadit na jistotu, pak jistě neuděláte chybu, pokud si vyberete kterýkoliv druh vína Old Porter. Toto víno, ve kterém se odráží španělská jiskřivost, pochází ze španělského vinařství v regionu Montilla – Moriles. Jestliže si budete chtít vychutnat jeho lahodnou chuť, zapomeňte na chlazení. Nechte ho v pokojové teplotě.

Najděte si to své mezi Old Porter

Víno Old porter je skvělou variantou, pokud potřebujete dárek k nejrůznějším příležitostem. Kompletní nabídku všech druhů vína Old Porter najdete na stránkách www.oldporter.cz. Víno portského typu, to totiž není jen víno červené, jak se mnohdy chybně domníváme. Víno Old Porter si můžete dopřát také ve verzi bílé nebo růžové. Každé má specifickou chuť a tak si jistě každý najde ten svůj typ portského, který ho nejvíce osloví.