Vhodné zastřešení je základ

Majitelé zahrad sice mají další plochu, o kterou se musí starat, avšak zároveň mohou toto místo využívat třeba i jako jídelnu. Stačí jen vhodné vybavení v podobě nábytku a rovněž neuškodí nainstalovat i nějakou tu formu zastřešení. Ta i v letních měsících přijde více než vhod.

Kde sehnat nábytek?

Když se řekne nábytek, většina lidí si hned představí velkou sumu, kterou za něj bude potřeba zaplatit. Toto ale v případě zahradního nábytku tak úplně neplatí. Není totiž potřeba nakupovat to nejlepší, co je k dostání. Bohatě postačí levné plastové posezení. Moderní modely jsou na rozdíl od starších verzí už docela reprezentativní, takže ostudu určitě neudělají.

Kdo by snad ale preferoval spíše ratan, také může ušetřit. Stačí si pouze projít různé antikvariáty, případně pořádně prohledat český internet. Určitě se dříve nebo později něco vhodného objeví.

Luxusní střecha

Mnohem větší starosti jsou s budováním zastřešení, jež je naprosto nezbytné. Chrání totiž nejen před deštěm, ale i otravným slunečním zářením, které je hlavně v letních měsících skutečně nepříjemné.

Asi tím nejlepším, co se dnes dá v tomto ohledu pořídit, jsou zahradní altány dřevěné. I když se dodávají v různých velikostech, vždy jde o docela robustní konstrukci. Není ani divu, altány také disponují i vlastní podlahou, což je velká přidaná hodnota.

Majitelé menší zahrádek však většinou ocení přeci jen něco vzdušnějšího, třeba pergoly dřevěné.

Jsou hned postavené

Už na první pohled je vidět, že pergoly jsou mnohem jednodušší než altány. Díky tomu jsou levnější a snadněji se staví. Běžně se už totiž tato forma zastřešení dodává ve formě prefabrikátu, který do jisté míry funguje jako stavebnice, kdy jen stačí jednotlivé díly spojit dohromady.

Nejedná se sice o nic kdovíjak jednoduchého, avšak s dobrými pomocníky by měl každý alespoň trošku zručný člověk postavit menší prefabrikovanou pergolu během několika hodin.