Udělejte si letos Vánoce s dárky, které mají smysl

Avšak které to jsou? V dnešní době ty, které umí uchovat hodnotu našich peněz. Nemusíte věnovat vilu za 10 milionů. Ale investiční zlato je dnes rozhodně lepší než peníze v obálce.

Než věnovat něco, co někdo nechce či nepotřebuje, zvykli jsme si třeba k Vánocům i při jiných příležitostech věnovat peníze. Už jsme se je naučili luxusně balit do dárkových obálek, ale stále to není ono. Navíc v dnešní době již ve chvíli, kdy peníze věnujeme, mají menší hodnotu než včera. Jak tedy na finanční dárky? Věnujte je jako investiční zlato. Zlaté cihly, tedy zlaté slitky, lze nakupovat od 1500 Kč do 1,3 milionu. Záleží na tom, jestli sáhnete po slitku o hmotnosti jednoho gramu nebo jednoho kilogramu. Právě ty nejmenší slitky jsou velice oblíbené jako běžné dárečky. Obdarovaný si je ponechá, případně kdykoliv prodá a získá za ně peníze. Cena zlata roste a hodnota vašeho dárku rovněž. Tyto dárky se hodí skutečně pro každého, avšak často tímto způsobem řešíme dárky pro muže, které jsou obecně problematičtější než ty pro ženy.

Zlaté a stříbrné dárky pod vánoční stromek

Netrapte se s vymýšlením dárků v podobě šperků. Trefit se do vkusu druhých nemusí být vůbec snadné. Věnujte dárky v podobě různých památečních mincí. Nejsou sice typickým investičním zlatem, kdykoliv je však lze zpeněžit za aktuální cenu zlata, případně za cenu stříbra. Takto lze věnovat mince, na kterých jsou znamení zvěrokruhu. Ve specializované prodejně s investičním zlatem a numismatikou v pražském Obecním domě najdete i další hodnotné zlaté či stříbrné dárky. Typické jsou třeba jména na mincích. Ty se nehodí jenom pro svátek, ale v podstatě k jakékoliv příležitosti. A výběr máte bohatý jak pro ženy, tak pro muže. Nechybí totiž žádné z jmen českého ani slovenského kalendáře. K tomu je na mincích vždy i varianta jména v několika jiných jazycích. Jde skutečně o skvělé počteníčko a o krásné mince.

Nestihli jste něco oslavit přes rok? Vraťte se k tomu o Vánocích

Covid-19 zrušil mnoho oslav. Třeba jste neměli šanci popřát někomu blízkému k promoci a k titulu. Udělejte to nyní i s dárkem. Věnujte krásnou a hodnotnou minci, na které je titul. Podobně můžete dodatečně oslavit i výročí svatby. Popřáli jste rodičům jen na dálku? Napravte vše o Vánocích i s pěkným zlatým či stříbrným dárkem.

TIP: Všechny tyto dárky, včetně investičních zlatých slitků, snadno koupíte i v e-shopu Zlate-mince.cz. Jde o prestižního prodejce investičního zlata i numismatických produktů, památečních mincí a medailí ze zlata a stříbra. Zboží se posílá zcela bezpečně pojištěnou zásilkou.