Tučepi – dovolená v Chorvatsku na písečných plážích Jadranu

Rádi byste se připojili k tisícům Čechů, kteří každoročně vyjíždějí na dovolenou do Chorvatska? Díky odpočinku u Jadranu naberete novou energii a osvěžíte tělo i mysl. Dejte přednost rekreaci v hotelu Tučepi, jenž se nachází jen kousek od věhlasné Makarské riviéry. Na dosah ruky jsou písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, provozování sportovních aktivit ve vodě i na suchu, dětské atrakce i bujarý noční život.

Co vědět o Tučepi?

Samosprávné městečko se nachází ve Splitsko-dalmátské župě v Chorvatsku. Omývají ho vlny Jaderského moře a leží asi 5 kilometrů od Makarské riviéry. Z Prahy trvá cesta autem asi 11 hodin, vzdálenost je 1133 kilometrů. Pokud dáte přednost letecké dopravě, vzdušnou čarou jste na místě za hodinku. Záleží jen na vás, jaký styl přepravy je pro vás výhodnější. Populární resort zaujme nejvíce rodiny s malými dětmi, a to díky písečné pláži s mírným vstupem do vody a stínem tamaryšků i borovic. Lokalita osloví mladé generace. Ve dne jsou na programu vodní sporty a večer oblíbené diskotéky. Ubytování zastane pěkný Neptun hotel – Tučepi, který je co by kamenem dohodil od pláže.

Jak se zabavit?

Půvabnou opčinu obývá asi 1 800 stálých obyvatel, ale může nabídnout i památky, jako jsou kostely sv. Antonína, sv. Mikuláše Taveliće, Narození Panny Marie a letní dům Kaštelet. Kostel sv. Jiří zaujme stářím 700 let. Místo bylo osídleno před 4 tisíci lety Illyryány a dnes je z něj populární resort. O zábavu se postarají koupání, plachtění, jízda na banánu a skútru, vodní lyžování a potápění. Za zmínku stojí přírodní park Biokovo, který vybízí k pěší turistice a cyklistice. Nenechte nic náhodě a podívejte se na https://www.hrvaska.net/cz/hotely/tucepi/depandance-maslinik-hotel-neptun.htm. Čekají na vás sportovní aktivity, dětské hřiště, obchůdky se suvenýry, bazén, výhled na Jadran, parkování i dech beroucí písečný koberec.

Napsat komentář