Tipy na příslušenství, které se vám bude hodit při výstavbě venkovní dřevěné terasy

S příchodem jara si mnozí z vás naplánovali nejrůznější rekonstrukce domácností. Často se lidé právě v jarních měsících pouštějí také do výstavby venkovních teras. Mezi nejoblíbenější varianty přitom patří ty, jejichž konstrukci tvoří dřevěná prkna a trámy. Aby realizace probíhala bez problémů a nemuseli jste řešit různé nerovnosti terénu a další nešvary, je vhodné si pořídit moderní příslušenství.

Rektifikační terče

Prvním tipem jsou rektifikační terče. Jedná se o pomůcky, s jejichž pomocí vyřešíte rozdíly ve sklonu na vznikající terase. Jako alternativu pak lze použít ještě granulátové podložky, jež jsou však vhodné spíše jen pro drobnější úpravy nerovností.

Distanční podložky

Další účinný prvek, který vám notně pomůže při stavbě venkovní dřevěné terasy, představují takzvané distanční podložky. Ty dokážou vytvořit úzký prostor mezi jednotlivými prkny, takže se zde poté nehromadí vlhkost. Dřevo přirozeně větrá a dýchá, což zvyšuje celkovou životnost terasy. Díky distančním podložkám nebudete muset už po pár letech řešit výměnu dřevěných částí terasy, tudíž se jedná i o velmi ekonomický prvek.

Nerezové vruty

Upevnění dřevěných hranolů a prken se zpravidla provádí pomocí vrutů. Pro venkovní terasy se hodí speciální nerezové vruty do dřeva. Mají specifickou velikost a tvary. Nerezový materiál zajišťuje ochranu před korozí vlivem kontaktu s vodou a přítomnosti vlhkosti. Nerezové vruty od kvalitního prodejce vydrží klidně deset a více let bez viditelnějšího poškození.

Všechny výše uvedené produkty máte možnost zakoupit v renomovaném internetovém obchodě Gardina.cz, a to za výhodných cenových podmínek. Kromě toho e-shop prodává i samotná dřevěná prkna a hranoly, které se vyrábějí z vysoce odolných dřevin.