Tak jaké české lázně letos navštívíte?

Za krásnou přírodou a odpočinkem opravdu není nutné jezdit nikam daleko, i v Česku máme výborná místa, jež stojí za vidění. V čele jejich seznamu bychom rozhodně našli některé naše české lázně. Spojte příjemné s užitečným a přijeďte si odpočinout.

Všichni známe Luhačovice, Karlovy Vary nebo Mariánské Lázně. Naše malá země toho ale ve skutečnosti nabízí daleko více. Vydejte se letos na průzkum, máme pro vás pár doporučení.

Lázně Nové Hrady v jižních Čechách

Zhruba 30 km od Českých Budějovic se nachází lázně Nové Hrady. Toto starobylé městečko nabízí celou řadu historických památek včetně hradu z konce 13. století a pseudogotické hrobky Buquoyů. Ve wellness lázních na vás čekají elektroterapie, oxygenoterapie, rašelinové obklady, plynové injekce, masáže, vířivka, solárium, solné jeskyně a mnoho dalšího. Odpočinek proložíte nordic walkingem, paintballem, tenisem nebo turistickými výlety.

Lázně Leopoldov u Uherského Hradiště

Na jiném konci republiky se nachází lázně Leopoldov nazývané také Smraďavka. Název pochází z toho, že jde o lázně sirnaté s typickým zápachem. Vůbec se ho ale nebojte, sirnaté lázně jsou skvělé pro psychickou i fyzickou relaxaci. Sirovodíkový pramen se v Leopoldově využívá už od 16. století. Lázně byly zrekonstruovány roku 2012, takže se vám zde dostane té nejlepší péče.

Lázně Kynžvart s přírodními zdroji

Lázně Kynžvart mají jedno velké specifikum, a to že patří mezi pouhá 4 česká lázeňská zařízení, jež mají klimatické podmínky pro léčbu přírodními zdroji. Používají zde minerální vody z místních pramenů a peloidů, rašeliny dovážené z Třeboňska. Užijete si zde rehabilitace v bazénu, masáže, inhalace, suché koupele a mnoho dalšího. Místní klima je navíc ideální pro jízdu na kole a běžkách či procházky.

Nezaujaly vás žádné z těchto tří lázní? Podívejte se na další. Největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz, tak vyrazte.