Studené ruce a nohy: Léčba lidovými prostředky

Příčinou studených rukou a nohou mohou být funkční důvody (vegetativní-cévní dystonie (VVD), nebo je důvod organické povahy nohou. Je-li stav studených nohou často doprovázen křečemi, bolestivosti, můžeme hovořit, že jde o příznaky nedostatečnosti krevního oběhu v dolních končetin. Přesnou příčinu chladných noh určí lékař, který se podívá na chůzi člověka, pokud kulhá, má kornatění tepen dolních končetin. Pro přesné určení diagnózy, musí nemocný projít řadou testů. Může taktéž jít o Raynaudův syndrom. Mimochodem, kromě terapeuta v tomto případě je třeba kontrola chirurga a revmatologa.

Oblíbené recepty na zlepšení krevního oběhu

Magnetické vložky do bot

V případě, že nohy (a ruce) máte stále studené, využijte možnost si koupit v lékárně magnetické vložky do bot. Mohou být nošeny pouze několik hodin denně, a dokonce lze s nimi i spát (připojit stélku a dát na ponožky).

Parafín s cílem zlepšit krevní oběh v rukou

Parafín je vhodný ke zlepšení prokrvení rukou a vyhlazení pokožky. Umyjte si ruce a naneste tenkou vrstvu krému na ruce – na teplo parafín (kosmetický), poté zabalte do něčeho teplého. O 10-15 minut později, odstraňte vosk, a ošetřete smetanou.

Zázvorový čaj zlepšuje krevní oběh v končetinách

1/2 lžičky zázvorového prášku, zalijeme 1 polévkovou lžíci vařící vody, přidejte do čaje 1 plátek citronu, nechte 15 minut odstát. Pijeme horký na lačný žaludek ráno a večer před spaním. Můžete přidat 1 lžičku čaje medu. Tento nápoj má blahodárný vliv na trávicí trakt, velmi dobře rozptyluje krev, čistí žaludek a střeva.

Pálivé rostliny

Zkuste více používat tzv. “horké” byliny, především “Hot” koření: kurkuma, česnek, všechny druhy papriky. Doporučuje se připravit tinktura s pepře a vodky, kterou si potíráme ruce a nohy. Můžete si vzít špetku červeného nebo černého pepře, nasypeme do sklenice teplé vody a vypít. Toto řešení je dobré -třít do těla, kde cítíte chlad.

Bojovat proti mrazivosti noh

Snažte se dát nohy pod proud teplé vody, kdy postupně snižujeme teplotu na studené přepínání z kohoutku. Střídavý proud teplé a studené vody, postupně posilují kapiláry nohou, zlepšení jejich prokrvení.

Jód zlepšuje krevní oběh

Pokud trpíte pocitem neustálé mrazivosti (i v teplé místnosti), znamená to, že vaše tělo nemá dostatek jódu. Kompenzovat nedostatek jodu pomohou mořské řasy. Pokud máte stále pocit studených rukou a nohou, jezte brambory. Obsahují velké množství draslíku, který zlepšuje krevní oběh a pomáhá udržovat vaše tělo teple i při extrémním chladu.

Napsat komentář