Střechy od profesionálů

Střecha tvoří neodmyslitelnou součást každé stavby. Jedná se o takovou korunu domu, která chrání vnitřek před nepřízní počasí. Kvalitní střecha je zároveň izolantem, který brání úniku drahocenného tepla ven.

Jak si vybrat tu správnou

Typů střech je hned několik a výběr té správné je zásadní. V Čechách je u rodinných domků nejběžnější střecha sedlová nebo valbová, která má na obou koncích místo štítů šikmé plochy. Ke každé stavbě se hodí jiný typ střechy a vždy je lepší konzultovat svoji volbu s odborníkem. Podstatným faktorem při výběru je otázka, zda chcete mít pod střechou podkrovní pokoje. Od tohoto se následně odvíjí sklon střechy.
Stejnou míru pozornosti si zaslouží i výběr střešní krytiny. Ta ovlivní vzhled celé stavby. Špatný výběr může vizuál celé stavby shodit, ale při šikovné volbě naopak estetiku pozvednout. Jedná-li se ve vašem případě pouze o rekonstrukci střechy, nejprve se ujistěte, že je v pořádku krov. Pokud totiž na zchátralý krov dáte novou krytinu, tak během několika let přijde celá rekonstrukce vniveč a oprava střechy vás opět nemine.

Rodinné domky i činžáky

Nejlepší je, když se do rekonstrukce střechy pustí odborníci. Možná si říkáte, že drobná oprava střechy je snadná a zvládnete ji s přehledem sami, avšak kvůli bezpečnosti je vždy lepší práci přenechat školeným pokrývačům a klempířům. Firma Střechy Novák se kromě rodinných domků specializuje na střechy činžáků, kde zvládnou vytvořit luxusní podkrovní byty.
Střechy Praha poskytují kompletní služby týkající střech na klíč. Zaměstnanci vám pomohou s konstrukčním řešením, řemeslnými pracemi i dodávkou materiálu. Domácí kutilství se mnohdy nevyplatí a pouze odborník s dlouholetou praxí vám může zaručit, že nová střecha bude svoji funkci v budoucnosti plnit správně. Jedná se o velký zásah do celé budovy, tudíž by se k němu mělo přistupovat zodpovědně.

Napsat komentář