Reflexní pásky

Samolepicí reflexní pásky pro návěsy představují ideální řešení pro reflexní značení nákladních automobilů od celkové hmotnosti 3,5 tuny a délky 6 metrů. Reflexní pásky nabízejí nejvyšší stupeň odrazivosti díky mikroprizmatické technologii, jednoduché připevnění a spolehlivá přilnavost. Reflexní pásku neponičí dokonce ani vysokotlaký čistič při čistění nákladního vozu nebo návěsu.


Reflexní pásky
se používají k označení a zvýraznění vozidla, tím výrazně zvyšují jeho viditelnost a bezpečnost. Od 10. října 2011 musí mít dle zákona reflexní pásky všechny tahače (N2, N3) a návěsy (02,03). Tyto reflexní pásky musejí být homologovány a musejí odpovídat poslední reguli EHK 104. Umístění reflexních pásek je podmíněno dle instrukcí normy EHK 48. Např. pokud se u boku návěsu používá reflexní grafika, je povinné označení celého obrysu žlutou nebo bílou páskou a zezadu žlutou nebo červenou reflexní páskou.

Přednosti reflexních pásek

Intenzivní jas reflexní pásky působí tak, že odráží světlo automobilových reflektorů zpět k řidiči, čímž se prodlužuje délka viditelnosti a tím i doba potřebná k brzdění.
Široký úhel účinnosti zviditelnění vozidla opatřeného reflexním obrysovým pásem vykazuje široký úhel účinnosti i na velké vzdálenosti, nezávisle na tom, zda vozidlo zatáčí či mění úhel vůči přijíždějícímu řidiči.
Tenký a přizpůsobivý jde o tenký a přizpůsobivý materiál, který rovněž potlačuje na minimum možnost zachycení či roztržení hran.
Odolnost proti odírání a rozpouštědlům vlastnosti materiálů poskytují vynikající odolnost proti odírání a proti rozpouštědlům, která se vyskytují v nákladní automobilové dopravy. Materiál reflexní pásky rovněž velmi dobře snáší tlakové omývání.
Nárazová odolnost pevnostní charakteristiky materiálu reflexní pásky zaručují odolnost proti běžně se vyskytujícím nárazům.
Snadná aplikace – reflexní páska se snadno nanáší bez nutnosti tmelení hran, materiál je schopen snadno a hladce sledovat všechny obrysy vozidla.

Napsat komentář