Proč si pořídit venkovní rolety?

Nějakou formu okenního stínění má doma víceméně každý. Ne každé řešení je ovšem dokonalé. Žaluzie, potažmo závěsy sice mají něco do sebe a jsou docela levné, nicméně oproti venkovním roletám nabízí jen minimum benefitů.

Perfektní tma

Žaluzie a standardní závěsy nejsou kupříkladu schopné navodit dokonalou tmu. I skrze dobré žaluzie prosvítají sluneční paprsky, což není žádný ideál.

Co se závěsů týče, je sice možné pořídit si zatemňovací typy, avšak ty se nehodí úplně všude. Do ložnice nebo obývacího pokoje zapadnou, ovšem v kuchyni se závěsy nevyjímají příliš dobře.

S venkovními roletami je reálné dosáhnout ještě lepšího efektu, a navíc v každém okně v domácnosti. A proč vůbec chtít tmu i ve dne? Třeba kvůli nerušenému sledování televize. Tmu během dne navíc dokáží ocenit i lidé pracují na směny. Ti totiž musí často chodit na kutě ráno nebo uprostřed dne.

Izolují

Zatažené venkovní rolety do oken fungují i jako skvělá izolace, díky čemuž je možné trávit dlouhé zimní večery v teple, aniž by muselo jet topení na plné pecky.

Takto je možné ušetřit nemalé množství financí, což přijde vhod zvláště v současné době, kdy jsou energie vyloženě předražené. Obdobným způsobem samozřejmě fungují rolety i v létě, kdy do interiéru nevpouštějí horko, a tím pádem sníží potřebu zapínat klimatizaci.

Bezpečnost

Mnoho domácností si nechalo kvůli zlodějům nainstalovat do oken mříže. Toto řešení není příliš komfortní, jelikož se člověk cítí doma pomalu stejně jako ve vězení.

Venkovní rolety s vhodnými lamelami jsou obdobně efektivní. Z pochopitelných důvodů ovšem fungují pouze ve staženém stavu. Skrze tuto ochranu se lze dostat jen velmi těžko, zvláště, když je potřeba udržet vše v tichosti. Proto si většina lupičů dvakrát rozmyslí, než se vydají vykrást dům s tímto typem ochrany.

I když je venkovní rolety cena vyšší než v případě žaluzií, pořád se tato investice z výše zmíněných důvodů bohatě vyplatí.