Proč provozovat e-shop?

Sedět v obchodě a čekat, až někdo z venku přijde, bude se půl hodiny dívat a následně si nic nekoupí? Taková doba je už dávno pryč. Byla zbořena s masivním příchodem internetu. Na něm si dnes svůj obchod založí každý, netrvá to příliš dlouho a zaplatíte jen pár korun. V tom je ovšem ten háček. E-shopů jsou jen na české doméně cz tisíce, ne-li ještě více. Do toho máme i velké zahraniční hráče, kteří přebírají část klientů. Mít úspěšný e-shop je o mnoho složitější než jeho založení.

Základní otázky

Ekonomie, jako vědní obor, se ptá na tři základní otázky před začátkem podnikání. Co a kolik? Jak? Pro koho? Nejdříve přijďte se zajímavým produktem, o němž si myslíte, že má tržní potenciál. Následně přijďte na to, jak a kde ho sériově vyrábět či jestli zůstanete u toho, že si všechno děláte sami. Ovšem pozor, ve chvíli, kdy se objednávky nahromadí, přestanete stíhat a odmítat zákazníky je nebezpečné. Velmi pravděpodobně se k vám už posléze nevrátí, raději zvolí vaši konkurenci. Poslední otázka se ptá, pro koho bude zboží určeno. Budou cílovou skupinou rybáři, filatelisté nebo dospívající dívky? Snažit se zaujmout co nejširší spektrum osob je špatně, to si může podnikatel dovolit až ve chvíli, kdy má vybudované dostatečné renomé. Rozhodnuto? Tak až v tuto chvíli začněte e-shop tvořit.

Profesionální pomoc

Po založení je nutné se zviditelnit, jinak se navždy ztratíte mezi stovkami podobných stránek. V tomto bodě se svěřte do rukou profesionálů. PPC správa kampaně, reklama na Facebooku, real-time bidding či remarketing, se všemi těmito body vám pomohou profesionálové z PPCProfits. Díky nim se na vašem webu objeví první uživatelé. Pokud jste svůj produkt připravili dobře, stanou se z nich i první zákazníci. Hodně štěstí!

Potřebujete pomoc? Podívejte se na PPC reklama správa a vytvořte úspěšný internetový obchod.

Napsat komentář