Proč nosit reflexní vesty a prvky?

Ještě před pár desítkami let „nebyly v módě“ reflexní prvky. Lidé chodili a jezdili potmě, a proto docházelo k tragickým nehodám. Možná si říkáte, že je reflexní vesta zbytečná, ale věřte, že vás řidič v jedoucím autě za snížené viditelnosti prostě špatně vidí. Je naprosto jedno, zda jdete pěšky, či jedete na kole. Převtělte se do těla řidiče, určitě byste neradi srazili chodce anebo cyklistu. S tímto pocitem se jen stěží žije.

Pár důležitých informací

V každém případě je jisté jedno. Polovina chodců a cyklistů podléhá zraněním za snížené viditelnosti. Tma, mlha, husté sněžení a déšť jsou nepřátelé. Kvalitní reflexní vesty zajistí lepší viditelnost, řidič v automobilu vás uvidí již na delší vzdálenost. V bílém oblečení zpozoruje osobu na 200 metrů, v modrém oděvu na pouhých 18 metrů. Je vám jistě jasné, že se nedá zabrzdit na místě, proto dbejte na svou bezpečnost.

Reflexní materiály pomohou

Vysvětleme si, co jsou to reflexní materiály. Je nutné vědět, že dokážou odrážet dopadající světlo až na vzdálenost 200 metrů. To platí nejen pro vesty, ale také pro pásky. Mezi další prvky patří zažehlovací folie na textil, samolepící folie na textil, přilby, kola, hole. Nesmí chybět ani našívací pásky na oblečení, výstražné pásky na rukávy a nohavice, odrazky na batohy a tašky. Sami vidíte, že můžete chránit sebe i své děti ve velkém měřítku.

Dětské modely pro váš klid

V letních dnech viditelnost na cestách s dětmi moc neřešíme, protože je dlouho tma, ale s příchodem zimního počasí nastává zlom. Kvalitní reflexní vesta od Altima.cz pomůže zajistit bezpečnost vašeho dítěte. Vybírejte produkty s potiskem, bez potisku, se zapínáním vepředu, navlékáním přes hlavu anebo zapínáním na boku. Reflexní vesty si děti ihned oblíbí díky pěkným potiskům, takže se nemusíte bát, že je nebudou chtít nosit.

Napsat komentář