Proč chtít zrovna nerezové zábradlí?

Schodištím se v rodinném domku nevyhnete, snad jedině v případě, že se nastěhujete do bungalovu. V jiných typech domu máte schody kolikrát v interiéru i exteriéru. Zábradlí je třeba řešit u všech z nich, protože domov by měl být především bezpečný.

Jaké zábradlí ale pořídit? Vsadit na dřevěné, hliníkové či nerezové? Často se doporučuje nerez, a to jak pro venkovní, tak vnitřní schodiště. Proč o tomto materiálu uvažovat?

Nerez je pevný a odolný

Nerezové zábradlí je dražší než hliníkové, přesto je dobré si připlatit. Nerezové profily jsou velmi pevné, i když se jedná třeba jen o prutovou či lankovou výplň. O bezpečí jde především a s nerezovým zábradlím jistě víte, že se určitě neprolomí, když se o něj opřete. Nezklame ani ve chvíli, kdy do něj narazí dítě.

Kvalitní nerez rozhodně, jak vyplývá z názvu, nerezaví a dobře odolává venkovním vlivům. Nevadí vítr, déšť, UV záření ani sníh. I po letech bude stále stejně krásné jako tehdy, když jste si ho pořídili.

Možnosti jsou nekonečné

Nerezové zábradlí se může stát opravdovou ozdobou vašeho domova, ale pouze tehdy, když si ho necháte zpracovat na míru. Zapomeňte na univerzální řešení, chtějte projekt přizpůsobený přímo vašim prostorům a stylu. Takový vám připraví například zámečnictví České Budějovice. S nerezovým zábradlím má ty nejlepší zkušenosti a zákazníkům ho doporučuje nejen ke schodištím, ale i k balkonům či francouzským oknům.

Elegantní nerez ve vaší domácnosti

Nerezové zábradlí se hodí téměř do každého interiéru snad s výjimkou přírodně laděných domácností, kde se upřednostňuje dřevo. Nerez je často využívaný materiál, kromě zábradlí si z něj můžete nechat zhotovit celé nerezové schodiště. Opět je vhodné do interiéru i exteriéru, může mít protiskluzovou úpravu a odlehčené provedení, které nestíní a působí vzdušným dojmem. S nerezovými prvky se dá kouzlit, jen je třeba najít kouzelníka.