Primapol vám dodá nerez 1.4034, nerezové zpětné klapky i další polotovary či hotové výrobky

Hledáte specialistu na dodávky polotovarů a hotových výrobků z oceli, nerezu, hliníku či z plastu? Dodá vám je Primapol.

Společnost Primapol je přesně tou firmou, na kterou se máte možnost obrátit, když potřebujete polotovary a hotové výrobky z výše jmenovaných materiálů – tedy z oceli a nerezové oceli, z hliníku a z plastu. Příkladem je například nerezová ocel. Ta se využívá v celé řadě odvětví. Nemohl by bez ní fungovat moderní potravinářský či farmaceutický průmysl. Využívá se však i ve vodohospodářství, v petrochemickém a v chemickém průmyslu, též v letectví, v kosmonautice, v armádě, v solární energetice, ve strojírenství a v mikroelektronice.

Vyberte si nerezovou ocel podle tříd

Nerezové oceli se od sebe liší svou odolností proti korozi, ale též vůči různým chemickým látkám či tepelnou odolností. O vlastnostech nerezové oceli rozhoduje její složení. Ocel se dělí do tříd, která pak přesně charakterizuje vlastnosti daného typu nerezové oceli. Jako příklad lze uvést například třídu 1.4034, kterou Primapol rovněž dodává.

Třída nerezové oceli 1.4034 je legovaná ušlechtilá ocel, chromovaná a s vysokým obsahem uhlíku. Jde o nerezovou ocel vhodnou ke kalení. Nevýhodou je její citlivost k přehřátí při tváření za tepla. Při přehřátí dochází k narušení pevnosti a plastických vlastností, takže se posléze při kalení přehřáté oceli mohou vyskytnout praskliny.

Nerezová ocel 1.4034 se využívá k výrobě nožů i ušlechtilých chirurgických nástrojů. Hodí se pro měřidla i břity vah. Používá se i na výrobu pánví. Jde o ocel odolnou vůči otěru. Její tvrdost je 52HRC.

Primapol nedodává jen polotovary, ale též hotové výrobky

Potřebujete třeba nerezové zpětné klapky? Ty zajišťují průchod média potrubím pouze v jednom směru. Hodí se pro průmyslové aplikace a pro různá média. Nerezové zpětné klapky vám dodá rovněž firma Primapol.

TIP: Primapol v rámci svých služeb nabízí i povrchové úpravy, CNC a řezání.