Přírodní léčba plynatosti

Tvoření plynů ve střevech ( flatulence ) jsou velmi častým jevem, ke kterému dochází, když v gastrointestinálním traktu je zvýšené nadýmání. Podmínkou je se nepřejídat a upřednostnit potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Za normální se považuje, když každý den přes konečník vyjde asi 600 ml plynu. A pokud je plynatost vyšší, a navíc je doprovázena bolestmi, je dobré sáhnout po vhodném léčivém prostředku.

Fenykl

Jeden z nejúčinnějších lidových prostředků, který vám pomůže se vyrovnat s nadměrným hromaděním plynu ve střevech je fenykl. Chcete-li připravit vývar, vezměte si semena fenyklu (1 lžíce) a drťte v hmoždíři. Pak rozdrcené semena zalijte vařící vodou (1,5 šálku), necháme vyluhovat po dobu tří hodin. Nápoj pijeme před jídlem ráno, odpoledne a večer.

Sůl se žitným chlebem

Dobrý a osvědčený způsob léčby hromadění plynu ve střevech je černá sůl. 250 g obyčejná kuchyňská sůl se nalije do misky a posype rozdrceným žitným chlebem. Do směsi se nalije voda a smísí na hmotu těsta. Upečeme v troubě a chlazený koláč nastrouháme. Výsledná hmota se nazývá černá sůl a používá se místo obyčejné kuchyňské soli při vaření.

Ořechy

Účinný a efektivní lidový lék proti plynatosti ve střevě jsou ořechy. Sto gramů vlašských a piniových oříšků rozdrtíme v hmoždíři, a pak rozdrtíme jeden citron (se slupkou a semeny) a smícháme s ořechy. V drogerii si kupte čištěný jíl a 30 gramů přidejte do naší medicíny. Finální složkou je med, který se přidává pouze pro chuť. Důkladně promíchejte všechny ingredience a jezte jednu lžíci dvakrát denně před jídlem. Udržet terapeutický lék v chladu.

Libeček

Lidoví léčitelé používají k léčbě nadměrné plynatosti kořen libečku. Kořen libečku (2 lžičky) zalejte šálkem vroucí vody. Necháme odstát půl hodiny, užíváme lžíci třikrát denně. Výsledek se hned objeví.

Heřmánek, kmín a kozlík lékařský

Směs zalijte sklenici vařící vody a vařte ne déle než dvacet minut. Přecedíme a chladný čaj pijeme dvakrát denně.

Anýz

Jednu lžičku semen anýzu vaříme po dobu dvaceti minut. Nálev po čtvrtině šálku pijeme třikrát denně.

Kořen pampelišky

Kořen pampelišky zalijeme studenou převařenou vodou (250 ml). Necháme osm hodin vyluhovat, pijeme čtvrtinu šálku čtyřikrát denně.

Napsat komentář