Pořízení dopravních značek: 3 důvody, proč se obrátit na specialisty

Víte, jaké symboly jsou ve všech světových zemích totožné? Ano, hádáte správně, jsou to ty na dopravních značkách. Právě ony slouží v jakékoli zemi k úpravě dopravního provozu na komunikacích. Většina dopravního značení je vyráběna na zakázku pro stát, potažmo kraje či obce. Mnohdy se ale stává, že dopravní značení potřebují také soukromé společnosti či osoby. Pokud mezi ně patříte, rozhodně se do výroby a instalace značení nepouštějte sami. Proč? To se dozvíte v následujících řádcích, kdy vám popíšeme celkem 3 důvody.

1. Vyrábí se ze specifických materiálů

Jakékoli dopravní značení musí vydržet desítky let v exteriéru, kde je vystaveno působení deště, sněhu, mrazu, ostrého slunce a dalšími klimatickým jevům. I proto bývá vyrobeno z vysoce kvalitních materiálů. Klasické svislé dopravní značky se nejčastěji vyrábějí z nerezu, případně z kovu, jehož svrchní část je upravena prostřednictvím žárového zinkování. Stejně tak musí být značky opatřené vysoce kvalitními většinou práškovými barvami. U vodorovného značení je nutné spolehnout se na syntetické barvy schopné vydržet na povrchu několik desítek let. I dočasné třeba plastové či kovové dopravní kužely se musí vyznačovat maximální spolehlivostí.

2. Zákonné normy jsou v hlavní roli

V každém případě. Nikdo si nemůže nainstalovat dopravní značku do blízkosti komunikace jen tak. Fakticky veškeré značení koresponduje s vyhláškou č. 294/2015 Sb. Profesionálové samozřejmě mají technologie, které této zákonné normě plně vyhovují.

3. Instalace je náročná a vyžaduje specifické postupy

Instalace dopravních značek není jednoduchá. Mnohdy je zapotřebí dokonce přerušení silničního provozu. V případě větších značek se neobejdete bez služeb jeřábu. Rozhodně není možné nic podcenit. Dopravní značení se totiž může poničit nejen vlivem klimatických jevů, ale i vandalů.

Pokud potřebujete vyrobit a instalovat dopravní značení, obraťte se na společnost Topznak nabízející v této oblasti veškeré služby.

Napsat komentář